Familja Kanadeze që jeton si në vitin 1986

Një familje kanadeze kanë vendosur te kthehen në kohë. Të gjithë bëhen nostalgjik, por kjo mbetet me kaq. Një familje Kanadeze ka vendosur të jetoj...

Etiopi, disa të vdekur pas një shpërthimi në tubimin ku ishte edhe kryeministri

Në kryeqytetin e Etiopisë, Addis Ababa, në tubimin ku mori pjesë edhe kryeministri Abiy Ahmed, ka ndodhur një shpërthim ku ka edhe të vdekur.Në...

Stuhia e fortë e shiut në Tiranë

Qyteti i Tiranës u përfshi nga një situatë me reshje të dendura shiu, breshër dhe erë të fortë pak pas mesdite, duke krijuar probleme...

“Fan ID” po shfrytëzohet nga “tifozët e rremë” për të kërkuar azil

Autoritetet kufitare të disa vendeve njoftojnë se, një sërë emigrantësh nga Azia dhe Afrika kanë përfituar nga Kupa e Botës në Rusi për të...

Turqia ndalon 14 militantë të dyshuar të IS-it

Zyrtarët në Turqi kanë njoftuar për arrestimin e 14 militantëve të dyshuar të grupit ekstremist, Shteti Islamik në Ankara, pas dyshimeve se kanë qenë...

“Time” godet Trumpin: Çfarë vendi jemi ne

Vendimi i ri parashihte "zero tolerancë" ndaj atyre që kalonin ilegalisht në SHBA, nga Meksika. Për një javë mbi 2 mijë fëmijë u morën...

Bashkëshortja e kryeministrit izraelit akuzohet për vjedhje

Bashkëshortja e kryeministrit Benjamin Netanyahu, Sara, sot është akuzuar për përvetësim të mjeteve shtetërore, ka kumtuar ministria izraelite e drejtësisë. Sara Netanyahu është akuzuar për...

Vuçiq reagon pasi që djali i tij u fotografia në Rusi me dy kriminelë...

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka reaguar pas lajmeve që qarkulluan në media se djali i tij, Danilo Vuçiq u shoqërua me dy kriminelë në ndeshjen...

Presidenti Ivanov mund ta lërë pezull Marrëveshjen për emrin

Mosdekretimi i ratifikimit të Marrëveshjes ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë nga ana e presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, paraqet një barrierë shumë të madhe për...

Kryeministri i Kanadasë e quan të gabuar veprimin e SHBA-së për ndarje familjare të...

Kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau ka komentuar çështjen e emigrantëve të ndaluar në kufirin me SHBA-të. Trudeau e ka quajtur të gabuar, veprimin e Shteteve...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news