Paralajmëron Gjenerali Wesley Clark: Ballkani është pranë një konflikti të ri

Ish- Komandanti Suprem i Forcave Aleate të NATO-s në Europë, Wesley Clark, po cilëson se rajoni i Ballkanit mund të përfshihet përsëri nga një...

Ish-gjyqtari te Krimet e Rënda, avokati kërkon gjykim të shkurtuar

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda ka nisur seanca paraprake për ish-gjyqtarin e Apelit Tiranë, Shkëlqim Miri. Avokati i tij ka kërkuar gjykim të...

Sulm i armatosur në Belgjikë, disa të vrarë

Një sulmues në qytetin Liege të Belgjikës ka vrarë dy zyrtarë policorë dhe një qytetar, të cilët ishin duke kaluar rrugën. Sipas mediave lokale në...

Delegacioni i SHBA-ve mbërrin në Korenë e Veriut

Delegacioni i SHBA-ve është takuar me delegacionin e Koresë së Veriut për zhvillimin e një samiti të mundshëm mes presidentit amerikan, Donald Trump dhe...

Kina shpreh pakënaqësi për lundrimin e anijeve amerikane në ujërat e detit të saj

Qeveria kineze ka shprehur “shqetësim të madh” pasi Shtetet e Bashkuara kanë dërguar dy anije luftarake në ujërat që Pekini i ka konsideruar se...

Mediat e huaja komentojnë protestën e opozitës: Koha që Rama të ikë

Mijëra përkrahës të opozitës shqiptare bënë thirrje për dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama dhe të Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj gjatë një proteste në...

Gazi natyror amerikan gati të dominojë botën

SHBA-ja prodhon sasi shumë të mëdha të gazit natyror dhe ka përshpejtuar së fundi daljen në tregun botëror, në një ofensivë tregtare, e mbështetur...

Emigranti malian ”Spiderman” që shpëtoi katërvjeçarin bëhet shtetas francez (Video)

Një emigrant malian i cili po njihet tashmë si një hero pasi shpëtoi një vogëlush të varur nga ballkoni në Paris, tani do të...

Zjarr gjigant në parkun më të madh të argëtimit në Gjermani

Një zjarr i fuqishëm ka shpërthyer në një pjesë të Europa Park në Rust të Gjermanisë jugore. Parku njihet si më i madhi i argëtimit...

Për shkak të rrufeve anulohen fluturimet në Londër

Aeroporti i Stansted në Londër, ka anuluar, vonuar e shmangur një numër të madh të fluturimeve pas rrufeve e stuhisë së madhe që ndodhi...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news