Vetëvritet kuzhinieri më i famshëm në botë, Anthony Bourdain

Vetëvritet kuzhinieri më i famshëm në botë, Anthony Bourdain Anthony Bourdain, shkrimtar i talentuar i cili i ka sjellë shikues CNN nga e gjithë bota,...

Kërcënohet me jetë gjykatësja që dënoi Gruevskin

Dobrilla Kacarska, gjykatësja e cila e dënoi ish-kryeministrin e Maqedonisë, Nikolla Gruevski, me dy vite burg, është vënë nën mbrojtje 24 orëshe policore.G. E gjithë...

Austria mbyll shtatë xhami

Austria tha se do të mbyllë shtatë xhami dhe se do t'i dëbojë imamët që, sipas saj, financohen nga qeveri të huaja. Kancelari austriak, Sebastian...

Austria nis mbylljen e xhamive, zv.Kancelari: Ky është vetëm fillimi

Erdhën në pushtet me një gjuhë të ashpër kundër emigracionit e refugjatëve dhe me premtimet se do të forcojnë kontrollet dhe dëbojnë nga vendi...

Rrahje në një emision televiziv shqiptar (VIDEO)

Fiqiri Xibri dhe Kol Nikolla, dy drejtues sindikatash, janë përplasur fizikisht, ndërsa ishin ftuar në një emision në televizionin Scan. Përplasja duket se ka ndodhur...

Operacion kundër narkotikëve, pesë në pranga në Tiranë

Policia e Tiranës ka kryer kontrolle të shumta në zona të ndryshme kundër narkotikëve, dhe si rezultat ka vënë në pranga pesë persona dhe...

Gjendet e vdekur motra e Mbretëreshës së Holandës

Motra e mbretëreshës Maxima të Holandës është gjetur e vdekur në shtëpinë e saj në kryeqytetin argjentinas, transmeton Klan Kosova. Ines Zorreguieta siç raportohet nga...

Trump shtron iftar në Shtëpinë e Bardhë (Foto/Video)

Presidenti amerikan Donald Trump ka shtruar iftar në Shtëpinë e Bardhë, me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit. Trump me këtë gjest ka befasuar...

25 vjeçari në Shqipëri vret nënën dhe babanë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth mesditës në zonën e Llixhave të Peshkopisë. Informacionet paraprake bëjnë të ditur se djali ka vrarë nënën dhe...

Tre vende të BE-së mbajnë peng hapjen e negociatave me Shqipërinë

Franca, Holanda dhe Danimarka që po e frenojnë aktualisht hapjen e negociatave të anëtarësimit. Gjermania është më shumë pro hapjes së tyre. Sipas informacioneve të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news