Kosovarja lind fëmijën e saj të parë në moshën 58 vjeçare

Një ngjarje e jashtëzakonshme ka ndodhur në të premten në Leverkusen të Gjermanisë. Shqiptarja 58-vjeçare, ka lindur një djalë, për të cilën ishte e...

Nënshkruhet marrëveshja mes Greqisë e Maqedonisë për emrin e ri

Kryeministri i Greqisë dhe ai i Maqedonisë kanë arritur në rajonin kufitar të Prespës të dielën për ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes për t’i...

Maqedonia dhe Greqia, të dielën nënshkruajnë marrëveshjen për emrin

Maqedonia dhe Greqia të dielën nënshkruajnë marrëveshjen për zgjidhjen e kontestit shumëvjeçar të emrit. Dokumenti që parasheh emrin, Maqedonia e Veriut. Do të nënshkruhet në...

Forcat Speciale franceze zbarkojnë në Jemen

Forcat Speciale të Francës janë prezentë në Jemen së bashku me Forcat e Emirateve të Bashkuara, raporton gazeta franceze Le Figaro. Gazeta nuk dha informacione...

Kampionati Botëror në Rusi – Humbje për lirinë e shtypit

Për shkaqe sigurie gazetari i ARD, Hajo Seppelt që zbuloi skandalin e dopingut në Rusi ka hequr dorë nga vajtja në Kampionatin Botëror. Gazetaria...

Në kufirin Shqipëri – Mali i Zi sërish veç një pikë kontrolli

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Fatmir Xhafaj zhvilloi një takim informal me ministrin e Brendshëm të Malit të Zi, Mevludin Nuhodziq në Shkodër. Dy ministrat...

Kina premton përgjigje të shpejtë ndaj taksave të SHBA-ve

Kina do të përgjigjet shpejt për të mbrojtur veten në qoftë së SHBA-të dëmtojnë interesat e saj me vendosjen e taksave të reja, ka...

Vuçiq: Gjermania ta dëgjojë Serbinë, pastaj të vendos

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka ftuar Berlinin zyrtar, që para se të merr vendime për Serbinë, të tregojë një respekt të tillë për këtë...

Edhe Shqipëria vendos sanksione ndaj Rusisë

Shqipëria i është bashkuar sanksioneve të vendosura nga BE-ja kundrejt Rusisë për cenimin e integritetit territorial të Ukrainës. Vendimi është bërë publik nga Përfaqësuesja e...

Aksident rrugor në Indi, 16 të vdekur

Së paku 16 persona kanë humbur jetën, ndërsa 13 të tjerë janë lënduar gjatë një aksidenti rrugor në rajonin Uttar Pradesh të Indisë. Pradeep Kumar,...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news