Ndjekje penale për protestat në Shqipëri, paditen 34 deputetë dhe protestues të tjerë

Në kohën kur opozita ka deklaruar vijimin e protestave dhe mos bindjen civile, komisariatet e policisë Lushnje, Vore, Elbasan dhe Kurbin kanë proceduar penalisht...

Zaev: Ligji për Gjuhët na bën krenarë me vendin tonë

Ligji për gjuhët paraqet rrumbullakim të Marrëveshjes së Ohrit dhe kjo do të ndikojë në drejtim të relaksimit të marrëdhënieve ndëretnike. Kështu tha kryeministri i...

Policia gjermane po heton mbi motivet e sulmit në Meunster

Hetuesit gjermanë janë duke punuar për të kuptuar motivet e personit që goditi me makinën e tij turmën e njerëzve në qytetin Muenster. Nga...

Vazhdon tmerri në Siri, rreth 70 të vdekur nga sulmet me armë kimike

Të paktën 70 persona kanë mbetur të vrarë nga një sulm me armë kimike në qytetin Dumy të Sirisë, raporton BBC. Qeveria siriane këto raportime...

Zjarr në kullën e Trumpit, një i vdekur

Një zjarr i fuqishëm ka kapluar kullën e presidentit amerikan, Donald Trump. Sipas mediave amerikane një person ka mbetur i vdekur, kurse disa tjerë kanë...

Kjo është banesa ku fshihej El Chapo

E ndyrë, e shkretuar, me karrige të thjeshta plastike, divanë të dalë boje dhe korridore plot me kokainë. Po flasim për banesën ku fshihej...

Rrëfimet tronditëse nga gylenisti i deportuar, Osman Karakaya

I deportuari Osman Karakaya , ka treguar gatishmëri të plotë për të bashkëpunuar me organet e drejtësisë së shtetit turk për të fituar nga ulja...

Britania dhe SHBA pranojnë dosje për helmin e prodhuar nga Rusia

Dokumente që mund të zbardhin prodhimin e helmit kimik të përdorur në rastin e helmimit tashmë të njohur si rasti “Skripal”. Autoritetet e Britanisë së...

Gati 30 vjet pas vrasjes së prindërve, vëllezërit Menendez ribashkohen në burg

Pothuaj 30 vjet pas vrasjes së prindërve të tyre, e cila pati tronditur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, dy vëllezërit, Erik dhe Lyle, janë...

Dy të vdekur dhe 250 të plagosur në Gaza, vazhdojnë trazirat në kufirin izraelito-palestinez

Dy persona janë qëlluar për vdekje dhe të paktën 250 të tjerë janë plagosur nga forcat izraelite në përplasjet ku po tentohet nga protestuesit...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news