Shqipëria i kthehet sërish “politikës së xhunglës”

Shqipëria është kthyer në një kantier ndërtimi, ku lejet për ndërtimet e reja vazhdojnë të rriten me ritme të pandalshme. Instituti i Statistikave raportoi se...

Hungaria do t’i ndëshkojë personat që u ndihmojnë migrantëve ilegalë

Qeveria hungareze ka hartuar ligje të reja për të kriminalizuar ata që u ndihmojnë migrantëve ilegalë për të kërkuar azil. Në rast se miratohet në...

10 kompanitë më me vlerë në botë – FOTO

Për herë të parë, në këtë listë janë dy kompani kineze. Në top dhjetëshen e kompanive më me vlerë përfshihet këtë vit Alibaba, e cila...

Lëndohen dy minatorë në minierën e Bulqizës

Dy minatorë janë plagosur rreth orës 13.00 në minierën e kromit në Bulqizë. Informacioni paraprak i policisë bën të ditur se “Në minierën e...

Paralajmëron Gjenerali Wesley Clark: Ballkani është pranë një konflikti të ri

Ish- Komandanti Suprem i Forcave Aleate të NATO-s në Europë, Wesley Clark, po cilëson se rajoni i Ballkanit mund të përfshihet përsëri nga një...

Ish-gjyqtari te Krimet e Rënda, avokati kërkon gjykim të shkurtuar

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda ka nisur seanca paraprake për ish-gjyqtarin e Apelit Tiranë, Shkëlqim Miri. Avokati i tij ka kërkuar gjykim të...

Sulm i armatosur në Belgjikë, disa të vrarë

Një sulmues në qytetin Liege të Belgjikës ka vrarë dy zyrtarë policorë dhe një qytetar, të cilët ishin duke kaluar rrugën. Sipas mediave lokale në...

Delegacioni i SHBA-ve mbërrin në Korenë e Veriut

Delegacioni i SHBA-ve është takuar me delegacionin e Koresë së Veriut për zhvillimin e një samiti të mundshëm mes presidentit amerikan, Donald Trump dhe...

Kina shpreh pakënaqësi për lundrimin e anijeve amerikane në ujërat e detit të saj

Qeveria kineze ka shprehur “shqetësim të madh” pasi Shtetet e Bashkuara kanë dërguar dy anije luftarake në ujërat që Pekini i ka konsideruar se...

Mediat e huaja komentojnë protestën e opozitës: Koha që Rama të ikë

Mijëra përkrahës të opozitës shqiptare bënë thirrje për dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama dhe të Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj gjatë një proteste në...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news