SHBA-ja bëhet vendi me më shumti viktima nga koronavirusi

SHBA-ja tani ka lënë prapa Italinë si vendi me më së shumti viktima nga koronavirusi në të gjithë botën.

Nëntë shqiptarë në Amerikë të vdekur nga koronavirusi

Nëntë shqiptarë kanë vdekur nga koronavirusi në SHBA. Këtë e ka konfirmuar Ambasada e Shqipërisë në SHBA përmes faqes zyrtare në Facebook.

Sipas Gjuriqit, Serbia nuk po i bllokon kamionët, këtë po e bën Kosova

Nuk ka kurrfarë bllokade për kalimin e kamionëve nga Kosova në Serbi në dogana. Ka pasur vetëm një masë që lidhej me...

Deputetët gjermanë kërkojnë nga përgjegjësit në Kosovë që të garantojnë vazhdimësinë e funksionimit të...

Menjëherë pas shpalljes së rezultatit për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës, tre deputetë të grupit parlamentar CDU/CSU bëjnë thirrje për...

Shqipëri: 104 të prekur me coronavirus, zgjerohet harta, 4 të vdekur dhe 5 të...

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë ka bërë të ditur se ka shkuar në 104 numri i personave të prekur me koronavirus në...

Edhe një viktimë në Shqipëri nga koronavirusi, numri shkon në 5

Gjatë mëngjesit të sotëm ka vdekur pacienti 61-vjeçar i shtruar në spitalin Infektiv, i konfirmuar me Covid-19, i cili ndodhej në terapi...

Ambasadori i Kosovës flet për kthimin e shtetasve kosovarë nga Kroacia: Vetëm ata që...

Ambasadori i Kosovës në Kroaci, Gëzim Kasapolli, në një lidhje direkte në edicionin e lajmeve të emisionit të mëngjesit në Klan Kosova,...

Apel i 6 deputetëve zviceranë për politikanët në Kosovë: Lini anash lojërat politike

Gjashtë deputetë të Parlamentit të Zvicrës kanë dënuar përpjekjet për rrëzimin e qeverisë së Kosovës dhe sidomos synimin e presidentit Hashim Thaçi...

Ndërron jetë në spitalin infektiv pacienti, shkon në tre numri i viktimave në Shqipëri

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një pacient i shtruar në spitalin Infektiv, i konfirmuar me COVID-19, i cili vuante nga kanceri...

Numri i vdekjeve nga koronavirusi tejkalon 13 mijëshin

Në 171 vende të botës është shfaqur pandemia e koronavirusit e cila ka prekur mbi 300 mijë njerëz, transmeton Klan Kosova.

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news