Presidenti i Ugandës do ta ndalojë seksin oral

Presidenti i Ugandës ka thënë se do të ndalojë qytetarët e kombit që të praktikojnë seksin oral. Kjo sipas tij pasi ”goja është për të...

Sulm me thikë, i riu plagos 4 persona në shkollë

Katër persona janë plagosur pasi një student i armatosur me thikë sulmoi shkollën e tij në Republikën e Bashkortostanit në Ural, Rusi. Incidenti ndodhi të...

Martesat e fëmijëve tek refugjatët sirianë në rritje

Pas shtatë vjetësh të konfliktit në Siri jeta për shumë refugjatë sirianë po vazhdon të bëhet më e vështirë. Varfëria e madhe dhe vështirësitë në...

Xhaferi: Ligji i gjuhëve mund të shpallet edhe pa nënshkrimin e presidentit

Ligji i përdorimit të gjuhëve vazhdon të mbetet një temë aktuale në Maqedoni, por që nuk dihet se kur dhe në çfarë mënyre do...

Rama falenderon edhe paraardhësit: Brukseli nuk bën dhurata! Merituam hapjen e negociatave

Pasi mori zyrtarisht raportin e Komisionit Europian nga Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin, Kryeministri Edi Rama u shfaq i emocionuar në konferencën për shtyp. Kryeministri...

Serbia, bashkë me Rusinë, kanë filluar përsëri lobimin kundër Kosovës në Interpol

Serbia ka rifilluar përpjekjet e saj për të penguar Kosovën që të anëtarësohet në Interpol, njofton Klan Kosova. Takimi i radhës i Asamblesë së Përgjithshme...

Policia greke sekuestron 121 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar

Policia greke ka bërë të mundur sekuestrimin e rreth 121 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Operacioni u zhvillua në fshatin Parapotamo të Igumenicës. Policia greke...

Evolucioni i rrezikshëm i luftës në Siri

Kriza siriane është jashtëzakonisht komplekse, aq shumë saqë është e vështirë të gjesh një shpjegim të arsyeshëm. Sot, konflikti që mund të provokojë një konfrontim...

Zgjedhjet në Mal të Zi, Meta uron Gjukanoviq për fitoren

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka uruar presidentin e Malit të Zi, Filip Ðukanoviq për fitoren në zgjedhjet e ditës së djeshme. Me një mesazh...

Disa të vdekur në përleshjet në kufirin mes Afganistanit dhe Pakisanit

Trupat e policisë kufitare afgane dhe forcat paramilitare të Pakistanit janë përleshur afër kufirit të kontestuar të të dyja vendeve, duke lënë disa të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,200AbonentëAbonohu

Latest news