Shpërthen dhuna në protesta: Policia përdor gaz lotsjellës, arrestohen mbi 300 protestues

Policia në Paris ka gjuajtur gaz lotsjellës në drejtim të protestuesve në protestën e sotëm anti-qeveritare. BBC shkruan se në qendër të qytetit janë mbledhur...

Tentojnë ta plaçkitin një bankë në Brazil – 14 të vdekur

Si pasojë e tentimit për t’i grabitur dy bankomate në një qytet të vogël në verilindje të Brazilit, 14 persona kanë humbur jetën gjatë...

Gjyshja që iu ndau bukë studentëve protestues: Atë që s’e bëmë ne bëjeni ju

Jo vetëm figura publike, por edhe qytetarë të shumtë janë solidarizuar me protestën e sotme të studentëve në Tiranë. E tillë ishte edhe një zonjë...

Rusia e quan “shqetësuese” situatën në Kosovë

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, ka thënë se situata në Ballkan, veçanërisht në Kosovë “është shqetësuese” si dhe ka dënuar rolin “destabilizues”...

Mes lotësh e duartrokitjesh, Merkel largohet nga partia që e udhëhoqi për 18 vjet

Delegatët e partisë kristiandemokrate CDU janë mbledhur në Hamburg ku do të zgjidhet sot pasardhësja/pasardhësi i kryetares së partisë, Angela Merkel, e cila do...

Kryesimi i OSBE-së, Shqipëria merr mbështetje unanime

Shqipëria ka marrë mbështetjen unanime të vendeve anëtare të OSBE-së për kandidaturën e saj për të drejtuar këtë organizatë të rëndësishme në vitin 2020. Vendimi...

Lavrov: Reputacioni i BE-së në pikëpyetje për shkak të Kosovës

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov ka deklaruar se “reputacioni i Bashkimit Evropian, aftësia e saj për t`i detyruar shqiptarët e Kosovës për të...

EUobserver: Serbia kërcënon ta pushtojë Kosovën

Gazeta evropiane me seli në Bruksel, EUobserves, i ka kushtuar një artikull thellimit të tensioneve midis Kosovës dhe Serbisë, ku ka thënë se kjo...

Shqipëria do ta miratojë me ligj heqjen e roamingut me Kosovën

Shqipëria do ta miratojë me ligj heqjen e Roamingut të telefonisë celulare me Kosovën. Propozimi i deputetit Eduart Shalsi u miratua nga Komisioni i...

Franca heq nga buxheti 2019 rritjen a e taksës së karburanteve

Rritja e parashikuar e taksave të karburanteve, që shkaktoi protesta javore të dhunshme në Francë, tashmë është hequr nga projektligji për buxhetin e vitit...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news