Vidhet trupi i viktimës së Ebolas gjatë funeralit

Të afërmit e një gruaje të vdekur nga Ebola kanë organizuar një komplot të guxmshëm për të marrë trupin e saj. Ata rrëmbyen makinën e...

Zhdukja e gazetarit, Britania dhe SHBA mund të bojkotojnë konferencën në A.Saudite

Britania dhe Shtetet e Bashkuara kanë konsideruar bojkotin e konferencës ndërkombëtarë në Arabinë Saudite, pas zhdukjes së gazetarit Jamal Khashoggi, raporton BBC. Khashoggi, kritik i...

Evakuohen mbi 6 mijë persona nga përmbytjet e shirave në Kinë

Si shkak i përmbytjeve të shirave që po ndodhin në jug të Kinës, janë larguar mbi 6 mijë persona nga rajoni i prekur. Sipas agjencisë...

Portugalia rrezikohet nga uragani “Leslie” (Foto)

Portugalia lëshoi sot në pjesën më të madhe të territorit të saj alarmin e kuq në pritje të goditjes nga uragani Leslie, që rrezikon...

Shqipëria kërkon zyrtarisht nga Kosova ekstradimin e Babales

Ministria e Drejtësisë në Shqipëri, ka nisur ditën e premte drejt Kosovës, dosjen për ekstradimin e Albert Veliut, i njohur si Babalja i audio-përgjimit...

Rama do dënim me gjobë për politikanët që shpifin, thotë se “s’meritojnë as supë...

Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ka bërë me dije se ndëshkimi për “shpifësit” politikë nuk do të dënohen me...

Tornado i rrezikshëm përfshin vendin, nëna mbron foshnjën nga stuhia e fuqishme me trupin...

Është kapur në befasi në rrugë nga një tornado i rrezikshëm, ndërsa mbante në duar edhe foshnjës e saj të vogël. Kjo i ka ndodhur...

Vdesin nëntë alpinistë gjatë një ekspedite në Himalaje

Nëntë alpinistë kanë vdekur në Himalaje, pasi një stuhi bore shkatërroi kampin e tyre. Pesë nga alpinistët kanë qenë nga Koreja e Jugut, ndërsa katër...

Gjermania vazhdon kontrollet në kufirin austriak edhe për 6 muaj

Gjermania do t'i vazhdojë edhe për gjashtë muaj kontrollet e përkohshme në kufirin me Austrinë, për shkak të shqetësimeve se kufijtë e jashtëm të...

Tentoi të vrasë Lul Berishën, dështon seanca ndaj kosovarit Ajeti

Gjykata e Krimeve të Rënda zhvilloi seancën e radhës për Ahmet Ajetin, i dënuar për tentativën e vrasjes ndaj Lul Berishës. Kosovari Ajeti është...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news