Shkoi vite më parë ilegalisht në Zvicër, historia e dhimbshme e 72 vjeçares shqiptare

Ajo eshte 72-vjeçare dhe megjithëse i bën të gjithë të qeshin, Qëndresa Camaj ka probleme të mëdha shëndetësore, përfshirë veshkat, që kërkon tre dializë...

Përmbytet Vlora

Sipas informacioneve të fundit është përmbytur një pjesë e portit të Vlorës dhe rrugët e këtij qyteti. Ndërkohë njoftohet se edhe tragetet nga ky port...

NATO do të investojë 51 milionë euro për modernizimin e bazës ajrore në Kuçovë

Tiranë, 14 dhjetor -NATO do të investojë 51 milionë euro për të modernizuar bazën e forcave ajrore në Kuçovë. Zv.sekretarja e përgjithshme e NATO-s, Rose...

Maqedonia kundër Ushtrisë së Kosovës

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, është shprehur njëjtë sikur edhe NATO-ja sa i përket vendimit të Kosovës për transformimin e Forcës së Sigurisë. Zaev ka...

Kaloi ilegalisht kufirin SHBA – Meksikë, shtatëvjeçarja vdes nga dehidrimi

Një vajzë shtatëvjeçare nga Guatemala ka vdekur teksa ka qenë nën kujdestari, meqë autoritetet amerikane e kanë ndaluar atë në kufirin në Nju Meksiko,...

Policia: Atetantori i Strasburgut u vra

Atentatori i pazarit të Krishtlindjeve në Strasburg është vrarë dje në mbrëmje, bëri të ditur policia franceze. Sipas të dhënave Cherif Chekatt është vrarë...

Ushtria e Kosovës revolton serbët, mbushin veriun me flamuj

Flamujt serb janë projektuar në gjithë qytetin në dritare të banesave e shtëpive, tarraca, shesheve kudo. Qytetarët serb që jetojnë në pjesën veriore të Kosovës...

Disa kosovarë kapen duke kaluar ilegalisht kufirin Meksikë-SHBA

Agjentët e Patrullës Kufitare të SHBA-së kanë bërë një arrestim masiv të njerëzve, të cilët ishin kapur pasi kishin kaluar ilegalisht lumin Rio Grande...

Rriten tensionet Kanada-Kinë

Michael Spavor, është kanadezi i dytë që është ndaluar në Kinë, me akuzat për dëmtim të sigurisë kombëtare. Tensionet në mes të Kanadasë dhe Kinës...

Kurz: Britania e Madhe mund të rikthehet në Bashkim Evropian

Kancelari austriak Sebastian Kurz vuri në dukje se, duke pasur parasysh spekulimet për mbajtjen e një referendumi të ri në Britani të Madhe, britanikët...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news