Rama sërish me mesazh për Kosovën: Refuzimi i Mini Shengenit po ju dëmton

Edhe në takimin e tretë të Mini Shengenit ballkanik që po zhvillohet në Tiranë, kryeministri Edi Rama i është drejtuar sërish liderve...

Serbia do të ketë nën kontroll të dhënat e shqiptarëve

Në samitin e Mini-Shengenit ballkanik që po mbahet në Tiranë, Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq konfirmoi se një nga marrëveshjet që pritet...

Hashim Thaçi e refuzon publikisht ftesën e Ramës: Nuk vij në Shqipëri për shkak...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë të ditur se e ka refuzuar ftesën e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës, për të...

Zvicra e përzë babain e 5 fëmijëve për në Kosovë, familja mbetet atje

Një shtetas i Kosovës me qëndrim në Kantonin St.Gallen, baba i pesë fëmijëve, me vendimin e Gjykatës Federale duhet të lëshojë Zvicrën....

Prokuroria mbledh provat, gati arrestimet e para pas tërmetit

Tërmeti i 26 nëntorit që goditi Shqipërinë ka lënë pasoja të mëdha. 52 të vdekur dhe 1 mijë të...

Ndryshon Ligji prej 1 marsit në Gjermani, kosovarët do ta kenë më të lehtë...

Shumë kosovarë kanë zgjedhur ndër vite që të udhëtojnë drejtë vendeve të huaja, për një punë më të mirë.

Presidenca shqiptare reagon ndaj deklaratës së Vuçiqit: Gjaku i Reçakut nuk bëhet ujë

Pas deklaratës së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili ka thënë se masakra e Reçakut ishte një krim i fabrikuar, ka...

Rama: Janë 783 persona në Kosovë, të kthehen për t’u akomoduar në hotele

Kryeministri Edi Rama është kthyer në Tiranë dhe po kryeson mbledhjen e jashtëzakonshme të Këshillit të Ministrave që po mbahet mëngjesin e...

Edhe një i vdekur nga tërmeti në Shqipëri

Një tjetër anëtare e familjes Lala ka ndërruar jetë në spital. Viktima është Fiqerete Lala. Kjo humbje e çon...

Ministri gjerman i Shëndetësisë kërkon nga Bundestagu: Votoni pro migrimit të rinjve kosovarë në...

Ministri i Shëndetësisë në Gjermani, Jens Spahn, u ka bërë thirrje deputetëve të Parlamentit të Gjermanisë të votojnë pro imigrimit të rinjve...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,500AbonentëAbonohu

Latest news