Pompeo: Me Vuçiqin diskutuam për dialogun Kosovë-Serbi – normalizimi i marrëdhënieve forcon stabilitetin në...

Në Nju Jork ka përfunduar takimi mes presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe sekretarit të shtetit amerikan, Mike Pompeo.

Merkel: Evropa bashkohet kur të përfshijë Ballkanin Perëndimor

“Evropa do të bashkohet vërtet kur të gjitha vendet në Ballkanin Perëndimor bëhen anëtare të Bashkimit Evropian”. Kështu ka deklaruar kancelarja gjermane...

Vuçiq takohet nesër me Pompeo, temë kryesore Kosova

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të udhëtojë sot në New York. Sipas mediave serbe, përcjell Telegrafi, gjatë kësaj vizite,...

Gjuriq: Përkundër bllokadës, Beogradi po gjen rrugë për t’i furnizuar serbët në veri

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, tha se përkundër presionit në teren dhe rritjen e...

Pse u ndalua hyrja e ligjëvënësve amerikane në Izrael?

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, tha se ndalimi i një vizite të kongresisteve demokrate të SHBA-së, Rashida Tlaib dhe Ilhan Omar kishte...

BIA serbe qëndron pas sulmit në Konsullatën e Kosovës në Kopenhagë

Mëngjesin e së mërkurës është sulmuar Konsullata e Republikës së Kosovës në Kopenhagë, në Mbretërinë e Danimarkës si dhe është dëmtuar Stema...

Sipas Telegrafit të Beogradit, Trumpi ka dhënë një vit afat për zgjidhjen e nyjës...

Sipas Telegrafit serb të Beogradit, presidenti amerikan, Donald Trump, ka caktuar 25 gushtin e vitit të ardhshëm si afat të fundit për...

Lirohet Tomor Morina, i ndaluar nga Maqedonia pas fletarrestit nga Serbia

Ish ushtari i UÇK-së, Tomor Morina për më shumë se dy javë u mbajt në paraburgim në Maqedoni, pas ndalimit në kufirin...

Ambasadori amerikan: Ka ardhur koha që Kosova e Serbia t’i japin fund konfliktit

Vendet e QUINT-it kanë kërkuar gjatë ditës së djeshme nga Kosova dhe Serbia të kthehen në tavolinën e diskutimeve.

Kupchan: Çështja e shkëmbimit të territoreve duhet të jetë në tavolinë të negociatave

Eksperti i Këshillit për Marrëdhënie me Jashtë në Shtetet e Bashkuara, Charles Kupchan, beson se çështja e shkëmbimit të territoreve duhet të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news