Pas Rrugës së Kombit, ajo Tiranë-Elbasan do bëhet me pagesë

Pas Rrugës së Kombit, Tiranë-Elbasan pritet të jetë rruga e dytë me pagesë. Ndonëse ende nuk ka një afat se kur do të konkretizohet kjo...

Marrëveshja me Gjermaninë, hap drejt migracionit të ligjshëm të punës

Shqipëria dhe Gjermania do të bashkëpunojnë për nxitjen e migracionit të ligjshëm të punës dhe frenimin e migracionit të parregullt. Projektligji për ratifikimin e marrëveshjes...

Rasti Kumanova përfundimisht arrin në Gjykatën e Apelit

7 muaj pas dorëzimit të ankesës për vendimin e Gjykatës Penale të Shkupit për rastin “Lagjja e Trimave – Kumanova”, lënda ka arritur në...

Në kufi të Preshevës kapen 20 kilogramë drogë

Oficerët doganorë serbë në bashkëpunim me policinë kufitare në hyrje të kalimit kufitar të Preshevës nga Maqedonia zbuluan dje dhe ndaluan dy përpjekje për...

NYT: Rusia po bën përpjekje të mëdha për të dështuar referendumi në Maqedoni

“Moska po bën përpjekje të mëdha për mossuksesin e referendumit, me të cilin më 30 shtator shtetasin e Maqedonisë do të deklarohen se a...

Shtëpia e shkatërruar nga tërmeti, familja 7-anëtarëshe në Shqipëri jeton mes rrezikut

Tërmeti i një muaji më parë ka bërë që një pjesë e banesës së familjes Bruka në Stojan të Bulqizës të dalë jashtë përdorimit. Por,...

I maskuari si kitarist vret 3 e plagos 7 persona

Një person i armatosur i veshur me veshje tradicionale të muzikantëve më kitarë që njihet si “mariaçi”, ka lënë të vdekur tre persona dhe...

Vrasja mizore në Maqedoni, mësohet arsyeja përse ka ndodhur

Vrasje çnjerëzore në Prilep. Nëpunësi policor 23 vjeç ET nga Manastiri e ka vrarë dhe më pas e ka djegur në makinë një 36...

“Si po i shet Edi Rama avionët turk për shqiptarë”

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj, ka ironizuar fluturimin e parë të 'Air Albania' dhe ceremoninë e organizuar me këtë rast nga kryeministri Edi Rama. Rrokaj shkruan...

Horror në Meksikë, gjenden kokat e 6 personave

Policia në Meksikë brenda një frigoriferi për piknik ka gjetur 6 koka të prera, transmeton Anadolu Agency (AA). Një zyrtar në provincën Sonora tha se...

Follow us

0FansaPëlqeje
927NdjekësitNdjek
6,736AbonentëAbonohu

Latest news