Djelmoshat e Llapit me synim: Llapi në Superligë [VIDEO]

Po i sfidojnë edhe temperaturat nën zero dhe kushtet jo fort të mira infrastrukturore, me qëllimin e vetëm, të bëhen pjesë e Superligës. Tashmë kanë...

Kushtet e emigrantëve llapjanë në kampet e Gjermanisë

Pjesë e emigrantëve ilegal janë edhe disa të rinjë nga qyteti i Podujevës. Ata përmes rrjetit Facebook kanë dërguar disa fotografi për portalin tonë...

Mbahet trajnimi për kultimivin e Mjedrrës

Sot, në komunën e Podujevës është mbajtur trajnimi për kultivimin e Mjedrrës me titullin “ Mundësi të reja për Bujqësi”. Trajnimi është organizuar nga...

Zvogëlohet numri i emigrantëve ilegal

Duket se thirrjet e liderëve për të mos e lëshuar vendin kanë pasur sukses. Sot në Merdarë është pakuar fluksi i qytetarëve të cilët...

Përfundon vizita e kryetarit Veliu në Westerstede

Delegacioni i kryesuar nga kryatari i Komunës, Agim Veliu, përfundon sot vizitën në Westerstede të Gjermanisë. Gjatë vizitës në Westerstede, kryetari Veliu duket që kishte...

“Autosalloni” i Agim Veliu

Kryetari i komunës së Podujevës, Agim Veliu, ka shpenzuar fiks 75 mijë euro vitin e kaluar për të blerë gjashtë vetura (Peugeout) me kilometrazh...

Rrezikohen fshatrat afër liqenit Batllava

Rreshjet e shumta kanë bërë që niveli i ujit në liqenin e Batllavës të rritet. Madje ky nivel vazhdon të rritet, për shkak të...

Moti vështirëson gjendjen e rrugëve

Reshjet e shiut dhe borës që kanë filluar nga mesdita në qytetin e Podujevës kanë shkaktuar probleme në qarkullimin e rrugëve. Këto janë disa nga...

Moti i ftohtë nuk i ndal, qytetarët presin ndihma

Në temperatura të ulëta , qytetarë të shumtë në Podujevë që nga mëngjesi janë duke pritur për asistencë sociale. Nexhmie Velija, nga fshtati Dyz i...

Rreth 50 anëtarë të një familje llapjane braktisin Kosovën

Trendi i ikjes ka përfshirë edhe pjesë të tjera të Llapit. Fshati Sfeqël tash numëron 200 banorë më pak.Nga një familje në Podujevë janë...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news