Llapashtica: Komuna e Podujevës e vetmja që i plaçkiti qytetarët e saj

Pagesa prej 3 euro nga qytetarët e Podujevës për kërkesën e legalizimit të objekteve duket se e ka prekur edhe këshilltarin e PDK-së, Rafet...

Arrestohet Ismet Abdullahu i AAK-së, shtiu me armë

Ish- kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ismet Abdullahu, është arrestuar nga Policia e Kosovës, pasi...

Miratohet raporti financiar për vitin 2014, opozita shpreh pakënaqësi

Me 18 vota për, 13 kundër dhe asnjë abstenim është miratur sot raporti financiar për vitin 2014 i komunës së Podujevës, në mbledhjen e...

BB Llapi triumfon ndaj Mitrovicës

Në takimin e zhvilluar në Vushtrri, llapjanët kanë shënuar fitore ndaj Mitrovicës me rezultat 7:5. Ndeshja është zhvilluar për pikë në kuadër të Supërligës së...

Lumi “Batllava” del nga shtrati, “mbulohen” me ujë fshati Gërdoc, Bollopojë dhe Batllavë

Reshjet e shiut në ditët e fundit kanë krijuar një lloj “liqeni” edhe në fshatin Gërdoc, Bollopojë dhe Batllavë të Podujevës. Rritja e nivelit...

Teatër Publik në qytetin e Podujevës?

Kuvendi Komunal i Podujevës nesër në orën 10:00 do të mbajë mbledhjen e 15-të të rradhës. Në këtë mbledhje si pikë e rendit të...

Liridona nga Letanci, që vuante nga kanceri, tash e një vit në Siri e...

Vajza e dytë e familjes Lutolli nga Letanci i Podujevës, 15 vjeçarja Liridona, ka një vit që ka shkuar në Siri. Liridona vuante nga kanceri...

KF “Llapi” shënon fitoren e rradhës

KF “Llapi” ka shënuar fitore me rezultat 3 me 0 në ndeshjën që ka zhvilluar sot kundër KF “Ramiz Sadiku”. Ndeshja është zhvilluar në...

“Liqeni” i fshatit Lupç

Rreshjet e ditëve të fundit kanë shkaktuar rritjen e nivelit të ujit në fshatin Lupç të Podujevës. Një lexues i portalit “Llapi.info” ka dërguar disa...

QMF-ja “Podujeva II” me dy pacientë në ditë, por me shpenzime deri në 1000...

Në Qendrën e Mjekësisë Familjare “Podujeva II” shpenzimet brenda muajit arrijnë shifrën deri në 1000 euro, derisa numri i pacientëve brenda ditës është një...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news