Qyteti dekorohet, komuna nuk shpenzon asnjë cent

Komuna e Podujevës nuk ka shpenzuar asnjë cent për dekorimin e qytetit për festat e fundvitit, ani pse qyteti është dekoruar, njofton Llapi.info. Shefi i...

Aksident në Sekiraqë të Podujevës (Foto)

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 15:00 në magjistralen Prishtinë- Podujevë, përkatësisht në fshatin Sekiraqë të Podujevës. Lajmin për portalin Llapi.info e ka...

17 vjet nga beteja e Llapashticës (Foto)

Sot u shënua 17 vjetori i Betejës së Llapashticës, betejë në të cilën ranë heroikishit 10 dëshmorë të Llapit. Në përkujtim të këtyre dëshmorëve u...

Nexhat Lluminica: Qeverisë i ka humbur rruga në oborr

Nexhat Llumnica, kryetar i Lëvizjes për Bashkim, dega në Podujevë, ka thënë për Llapi.info se Qeverisë së Kosovës i ka humbur rruga në oborr....

Blakqori largohet nga Llapi

Portieri i Llapit, Armend Blakqori, është larguar nga skuadra bardhekaltër dhe tashmë është në kërkim të një klubi të ri. “Kam arritur një marrëveshje me...

Aksident në Dobërdol, tre të lënduar (Foto)

Tre persona, dy meshkuj dhe një femër kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksident trafiku që ka ndodhur sot rreth orës 19:00...

Veliu: LDK arriti synimet e përcaktuara 26 vite më parë

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, ka thënë se LDK i ka rritur të gjitha synimet e përcaktuara qysh në themelimin e saj para 26-vitesh. “Pas...

Aksident në Lluzhan (Foto)

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 12:30 në magjistralen Prishtinë – Podujevë, përkatësisht në fshatin Lluzhan të Podujevës. Në aksident kanë qenë të...

Llapjani tash edhe në Kombëtaren e Shqipërisë

Valdrin Mustafa, 17-vjeçari nga Podujeva ka marrë ftesën nga kombëtarja shqiptare që të luaj në U 19. Lajmin e ka bërë të ditur Mustafa...

Tentim vrasje në Podujevë, arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës njofton në raportin 24-orësh se dje në Podujevë në ora 13:55 është arrestuar një i dyshuar mashkull K/Shqiptar, pasi që i...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news