PDK e Podujevës: Ekzekutivi keqpërdor paranë publike

Këshilltarë të opozitës në Podujevë kanë adresuar kritika të shumta në adresë të ekzekutivit rreth shpenzimit të parasë për vitin që e lamë pas....

Aksident trafiku në Lluzhan

Një aksident trafiku ka ndodhur dy orë më parë në magjistralen Podujevë - Prishtinë, përkateshit në fshatin Lluzhan të Podujevës, bëjnë të ditur burime...

Ismet Abdullahu: Nuk kam shtënë me armë, mediat devijuan ngjarjen

Ish- kandidati për kryetar të komunës së Podujevës, Ismet Abdullahu, përmes një postimi në profilin e tij në “Facebook” ka sqaruar rastin e arrestimit...

Reshje të shiut dhe borës në Podujevë

Mot i vranët dhe me reshje shiu dhe fluksa të vogla dhe të imëta bore është duke mbretëruar në qytetin e Podujevës. Këto reshje kanë...

KF. “Llapi” shënon fitore si mysafir, ruan pozitën për Superligë

KF. “Llapi” ka arritur të shënoi fitore si mysafir ndaj KF. “Kek-u”. Ndeshja u zhvillua në stadiumin “Agron Rama” në Obliliq dhe përfundoi me...

Agim Veliu: Opozita e ka humb udhën, LDK-ja nuk e ka “kap shtetin”

Nënkryetari i LDK-së, njëkohësisht kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, ka reaguar ndaj protestave të paralajmëruara sot nga opozita. Veliu, për Indeksonline, ka thënë...

Lumi, futbollistë i KF. “Llapi”, është përzgjedhur të përfaqësoj Kosovën U-21

Përzgjedhësi i Përfaqsueses së Kosoves U-21, Rafet Prekazi, ka përzgjedhur Hamdi Namanin- Lumin, mesfushorin defanziv të KF. “Llapi”, që të luaj për përfaqësuesen e...

Tri vjedhje në Podujevë

Zona Operative e Podujevës njofton se në 24 orëshin e fundit kanë ndodhur tri vjedhje në Podujevë, dy në qytet dhe një në fshatin...

Kanosje në burgun e Dyzit, një i arrestuar

Një person është arrestuar pas një kanosje mes të burgosurve që ka ndodhur në Burgun e Sigurisë së Lartë në Dyz të Podujevës, njofton...

Aksident trafiku në Kaqibeg

Një aksident trafiku ka ndodhur dje në fshatin Kaqibeg të Podujevës, njofton policia e rajonit të Podujevës për “Llapi.info”. Sipas tyre, nuk ka të lënduar...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news