Bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit: Agim Çeku kërkonte 3000 euro, kush dëshironte të bëhej veteran

Bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit, Avni Ajeti ka vazhduar kritikat për listat e veteranëve në rajonin e Llapit. Sipas Ajetit, ishte vet Agim Çeku që bëri...

Oxhaqet nuk tymojnë në Llap

Valës së ikjeve nuk i shpëtuan as fshatrat e komunës së Podujevës. Skamja dhe pushteti i detyruan të lënë vendlindjen Përveç komunave të tjera, valës...

Latif Gashi kërkon përmirësime urgjente në listën e publikuar nga Komisioni për Verifikim

Njëri nga komandantët e UÇK-së, tashmë deputet i PDK-së, Latif Gashi, në rrjetin social Facebook ka shprehur pakënaqësinë e tij në lidhje me listat...

Veliu – Ejupi dakordohen për mosvrasjen e kafshëve të egra

Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, u takua sot me komandantin e Stacionit të Policisë në Podujevë, majorin Isak Ejupi. Ata diskutuan për zbatimin...

Aksident trafiku në Besianë

Sot rreth orës 17:00 ka ndodhur një aksident në qytetin e Podujevës, në afërsi të Hotelit "Besiana". Aksidenti ka ndodhur mes një veture të...

Veliu – Benzi diskutojnë për çështjen e sigurisë

Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, është takuar sot me komandantin e Detashmentit të Përbashkët Rajonal – Qendra (JRDC ) të KFOR -it...

Komuna e Podujevës i plaçkitë qytetarët e saj

Njoftimi i Ministrit të Mjedisit dhe i Planifikimit Hapësinor, Ferid Aganit, se kërkesa për legalizimin e shtëpisë është pa pagesë duket se nuk vlen...

Aksident komunikacioni në rrugën “Ali Ajeti”

Rreth orës 15:30 ka ndodhur një aksident rrugor në rrugën “Ali Ajeti”, dy makina të tipit njëra Mercedes dhe tjetra Renault, u përplasën si...

OSTAP nga Austria premton ndihmë për Podujevën

Kompania OSTAP nga Austria është shprehur e gatshme për të ofruar ndihmë dhe përvojën e saj për Komunën e Podujevës. Përfaqësuesi i saj, Christoph...

Maloku: Vizitat e Jahjagës nëpër Komuna, ritual koti

Vizitat e Presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga nëpër Komunat e Kosovës me qëllim sensibilizimin e opinionit kundër migrimit ilegal publicisti llapjan, Albinot Maloku në...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news