OSTAP nga Austria premton ndihmë për Podujevën

Kompania OSTAP nga Austria është shprehur e gatshme për të ofruar ndihmë dhe përvojën e saj për Komunën e Podujevës. Përfaqësuesi i saj, Christoph...

Maloku: Vizitat e Jahjagës nëpër Komuna, ritual koti

Vizitat e Presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga nëpër Komunat e Kosovës me qëllim sensibilizimin e opinionit kundër migrimit ilegal publicisti llapjan, Albinot Maloku në...

Zona Operative e Llapit, ja kush fitoi status

Lexojeni emrat e të gjithë atyre që fituan statusin e dëshmorit, veteranit, pjesmarrësit në luftë, apo ata që u refuzuan, në Zonën Operative të...

Jahjaga: Llapjanë mos e lëshoni vendin

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, sot vizitoi Komunën e Podujevës. Ajo së pari u takua me Kryetarin e Komunës së Podujevës, Agim Veliun. Më...

Djelmoshat e Llapit me synim: Llapi në Superligë [VIDEO]

Po i sfidojnë edhe temperaturat nën zero dhe kushtet jo fort të mira infrastrukturore, me qëllimin e vetëm, të bëhen pjesë e Superligës. Tashmë kanë...

Kushtet e emigrantëve llapjanë në kampet e Gjermanisë

Pjesë e emigrantëve ilegal janë edhe disa të rinjë nga qyteti i Podujevës. Ata përmes rrjetit Facebook kanë dërguar disa fotografi për portalin tonë...

Mbahet trajnimi për kultimivin e Mjedrrës

Sot, në komunën e Podujevës është mbajtur trajnimi për kultivimin e Mjedrrës me titullin “ Mundësi të reja për Bujqësi”. Trajnimi është organizuar nga...

Zvogëlohet numri i emigrantëve ilegal

Duket se thirrjet e liderëve për të mos e lëshuar vendin kanë pasur sukses. Sot në Merdarë është pakuar fluksi i qytetarëve të cilët...

Përfundon vizita e kryetarit Veliu në Westerstede

Delegacioni i kryesuar nga kryatari i Komunës, Agim Veliu, përfundon sot vizitën në Westerstede të Gjermanisë. Gjatë vizitës në Westerstede, kryetari Veliu duket që kishte...

“Autosalloni” i Agim Veliu

Kryetari i komunës së Podujevës, Agim Veliu, ka shpenzuar fiks 75 mijë euro vitin e kaluar për të blerë gjashtë vetura (Peugeout) me kilometrazh...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news