A pati konflikt interesi në përzgjedhjen e agjensionit për dërgimin e maturantëve në ekskurzion...

Përzgjedhja e agjensionit “Dita” për dërgimin e maturantëve të Sh.M.T. “Fan. S. Noli” në ekskurzion në Shqipëri sipas një burimi të portalit Llapi.info u...

Një i arrestuar për kontrabandim me njerëz në Merdar

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh njofton se dje në ora 13:30 në Pikëkalimin kufitar në Merdar është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar,...

Remi: Isa Mustafa është fajtor, për pakënaqësitë e opozitës!

Deputeti i Kuvendit të Kosovës i Partisë Demokratike të Kosovës, Rrustem Mustafa- Remi ka folur për pakënaqësitë e opozitës dhe gjendjen aktuale në vend. Duke...

Arrestohet në Podujevë i arratisuri nga burgu i Smerkovnicës

Njësitet policore të Stacionit të Podujevës sot rreth orës 18:00 kanë arrestuar një të arratisura nga burgu i Smerkovnicës, raporton Indeksonline, përcjell Llapi.info Lajmin për...

Shkel ligjin, zyrtari komunal ndez cigaren në vendin e punës (Video)

Ligji për ndalimin e pirjes së duhanit në vendin e punës duket se nuk vlen për disa nga zyrtarët komunal në Podujevë. Ata ndezin...

Arrestohet për armëmbajtje pa leje, konfiskohet një revole në Gllamnik

Policia e Kosovës ka raportuar se dje në ora 04:00 në fshatin Gllamnik të Podujevës ka arrestuar një të dyshuar mashkull K/Shqiptar, pasi gjatë...

Fusha e futbollit në shkollën “Ali Ajeti” në Lladoc në gjendje të mjerueshme (Foto)

Nxënësit e shkollës fillore “Ali Ajeti” në Lladoc lëndën e Edukatës Fizike e zhvillojnë në kushte të mjerueshme. Fusha e futbollit ku ata zhvillojnë...

Zbulohet dhe emërohet një insekt i ri në Llap (VIDEO)

Insekti i cili jeton në zonën e Llapit, më saktë në fshatin Bollosicë mori emër pas një pune një vjeçare. I njëjti insekt ekziston me...

Pusetat e hapura në trotuarin e rrugës drejt Lagjës së Dëshmorëve (Fotolajm)

Pusetat e kanalizimeve kanë mbetur të hapura në trotuarin e rrugës drejt Lagjës së Dëshmorëve, kjo pasi atyre u mungojnë kapaktët që pusetat duhet...

Recension i librit “Falma këngën varg” të autores Drita Kosumi nga Podujeva

Shkruan: Fatmir Halimi VARGU POETIK THIRRJE PËR NDJESI LIRIKE Veprat poetike“ Falma këngën varg “ e Drita Kosumit – Syla na vjen fuqishëm para lexuesve, me...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news