Shoqata e invalidëve të Llapit: Ishin 182, e jo 918 invalidë të luftës

Ashtu siç kishte raportuar Indeksonline më 16 shkurt se listat e invalidëve të Zonës Operative të Llapit janë fryrë për më shumë se 730...

Trotuaret e bllokuar në mungesë të parkingjeve publike (Foto)

Trotuaret në Komunën e Podujevës janë të bllokuar gjithëandej nga parkimi i automjeteve. Ndërsa, Komuna e Podujevës ende nuk ka një plan strategjik për...

Kush ka për të shkuar në burg sipas bashkëluftëtarit të Zahir Pajazitit?

Listat e veteranëve të UÇK-së, që u publikuan javën e kaluar për Zonën Operative të Llapit, vazhdojnë të jenë temë e nxehtë në mesin...

Ajeti akuzon PDK-në për manipulimin e listave

Pakënaqësi të shumta në radhët e ish-luftëtarëve. Bashkëluftëtari i heroit të kombit, Zahir Pajaziti, kërkon transparencë. Avni Ajeti akuzon PDK-në për manipulimin e listave, për...

Podujeva feston me këngë dhe valle (Video)

Për nder të 7 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Drejtoria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Komunën e Podujevës ka organizuar disa aktivitete. Pjese...

Fluks i madh i qytetarëve në Emergjencë, kushtet e rënda ku ata mjekohen

Në Emergjencën e Komunës së Podujevës sot është vrejtur numër i madh i qytetarëve të cilët kërkonin ndihmën e mjekut. Ata vuanin nga një...

Aktivitete në Podujevë për 7 vjetorin e Pavarësisë

Për nder të 17 Shkurtit - Ditës së Pavarësisë së Kosovës, Komuna e Podujevës do të organizojë aktivitete kulturore dhe sportive Në kuadër të aktiviteteve...

Veliu-Gecaj, trajtim i barabartë për të gjitha komunitetet

Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, ka pritur sot në një takim zëvendësministrin e Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj. Në kuadër...

Lista e invalidëve në Llap fryhet për 737 persona (Dokument)

Komisioni qeveritar për njohjën dhe verifikimin e statusit të dëshmorit të kombit, invalidit, veteranit, pjesëtarërit…, javën që po e lemë i ka publikuar listat...

Bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit: Agim Çeku kërkonte 3000 euro, kush dëshironte të bëhej veteran

Bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit, Avni Ajeti ka vazhduar kritikat për listat e veteranëve në rajonin e Llapit. Sipas Ajetit, ishte vet Agim Çeku që bëri...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
13,700AbonentëAbonohu

Latest news