Shënohet Dita e Diasporës në Podujevë

Me komedi dhe koncert është shënuar dje Dita e Diasporës në Podujevë. Për shënimin e kësaj dite ishte paraparë edhe një ekspozitë e artizanaleve...

Vetura godet traktorin në Shakovicë të Podujevës, 3 të lënduar, 2 prej tyre fëmijë...

Tre persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur rreth orës 15:30 minuta në fshatin Shakovicë të Podujevës. Lajmin...

Aksident në Penuhë të Podujevës, 7 persona të lënduar

7 persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur para pak çastesh në fshatin Penuhë të Podujevës. Lajmin për...

Hidhen poshtë dyshimet për mjete shpërthyese në Podujevë (Foto/Video)

Tashmë është konfirmuar mosprezenca e asnjë mjeti shpërthyes në valixhen për të cilën mediat tjera raportuan për prezencën e një mjeti shpërthyes në parkun...

Arrestohen 5 persona në Dumnicë të Podujevës, për kalim ilegal të kufirit

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar 5 persona në fshatin Dumnicë të Podujevës, 2 nga ta shtetas të Serbisë, për kalim ilegal...

Goditet vetura e lojës shpërblyese së ETC-së në Podujevë

Një aksident trafiku i tipit “Godit dhe ik” ka ndodhur në rrugën “Skënderbeu”, gjegjësisht në prakingun e qendrës tregtare ETC në Podujevë, me ç’rast...

Familja Hajzeri nga Podujeva shet gjithçka për djalin me leukemi (Video)

Në stallën që deri para dy muajve ishte plot bagëti ka mbetur vetëm një lopë. 18 krerët tjerë që posedonte familja Hajzeri nga Podujeva,...

Fotolajm: Mërgimtarët thyejnë rregullat, parkohen vende pa vend

Një mërgimtar në Podujevë ka thyer rregullat e komunikacionit. Ai është parkuar në zebra duke penguar kështu kalimin e lirë të këmbësorëve. Në foton që...

Përleshje në Shajkofc të Podujevës, lëndohet një femër

Rreth orës 15:00 në Shajkofc të Podujevës ka ndodhur një përleshje mes dy palëve, me ç’rast një femër ka marrë lëndime të rënda trupore,...

Podujevë, të shtënat në ahengje; dy persona dërgohen në mbajtje, tri armë të konfiskuara

Dy persona janë dërguar në mbajtje dhe tri armë janë konfiskuar gjatë 24 orëve të fundit në Podujevë, raporton Policia e Rajonit të Podujevës. Antigona...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news