Podujeva shkel Ligjin për shërbyesit civilë

Një varg shkeljesh janë paraqitur në raportin e Auditorit të Përgjithshëm për pasqyrat financiare të Komunës së Podujevës për vitin 2014. Në këtë raport, i...

Latif Gashi bëhet pronar i garazheve të PDK-së

Garazhet, të cilat janë në oborrin e ndërtesës së Partisë Demokratike të Kosovës, do të bëhen me pronar. Ai që do të mund t’i...

Zhdrella dhe Haliti, i përgjigjen kështu ofertës së Tahir Batatinës

‘Timonieri’ i Llapit, Tahir Batatina, pasi që arriti marrëveshje me sulmuesin Enis Zabërgja, ka edhe dëshira të tjera. Ai synon që në skuadrën e tij,...

Veliu nënshkroi memorandum bashkëpunimi me Qendrën e Zhytjes “Llapi”

Me qëllim të bashkëpunimit në parandalimin e rreziqeve dhe ofrimin e shërbimeve në rastet e kërkimit, zbulimit dhe shpëtimit në ujërat e territorit të...

Asfaltohet rruga e Lagjes “Kastrati” në Obrançë

Me një gjatësi prej rreth 800 metrash është asfaltuar rruga në Lagjen “Kastrati” në fshatin Obrançë të Podujevës. Punimet i ka përcjellur drejtori i Drejtorisë...

Vjedhje në Obranqë dhe Popovë të Podujevës

Policia e rajonit të Podujevës raporton se në 24 orët e fundit në Podujevë kanë ndodhur dy vjedhje. Njëra në fshatin Obranqë të Podujevës, me...

Podujevë, therrje me thikë në rrugën “Zahir Pajaziti”

Një lëndim trupor ka ndodhur në rrugën “Zahir Pajaziti”, me ç’rast një person është therrur me një mjet të mprehtë (thikë), njofton policia e...

Podujeva ende s’ka shesh me emrat e heronjve Pajaziti, Zejnullahu e Konushevci

Komuna e Podujevës nuk ka arritur as pas tre vjetësh ta zbatojë një vendim të asamblesë komunale për emërtimin e një sheshi të dëshmorëve...

Enis Zabërgja nënshkruan me Llapin

Sulmuesi Enis Zabërgja është bërë me skuadër të re. Ai ka arritur marrëveshje me skuadrën e Llapit, e cila në këtë edicion e ‘preu’...

Podujevë, nxënësit e shkollave të mesme konsumues të marihuanës (Foto)

Disa nxënës të shkollave të mesme në Komunën e Podujevës janë konsumues të marihuanës, raporton llapi.info. Një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
13,026AbonentëAbonohu

Latest news