Dobratin: Tre persona i grabisin armën dhe e sulmojnë rojën e pyllit

Policia e Kosovës ka njoftuar se mbrëmë rreth orës 22:00 në fshatin Dobratin të Podujevës, tre persona të dyshuar kanë sulmuar rojën e pyllit...

Podujeva nënshkruan marrëveshje bashkëfinancimi me DEMOS

Nënkryetari i Komunës së Podujevës Nexhmi Rudari priti në takim menxherin e projektit të DEMOS, Prend Krasniqi, me të cilin finalizuan marrëveshjen e bashkëpunimit...

Veliu përkujton Agim Kikajn, thotë se dhembja dhe zbrazëtia që ai la vazhdon të...

"Edhe një vit pas ikjes nga ne, dhembja dhe zbrazëtia që la ai vazhdon të mbetet po aq e madhe për familjen e nderuar...

Semimaturantët në Podujevë i nënshtrohen testit të arritshmërisë, deri më tani asnjë pa rregullsi

Nxënësit e klasave të nënta sot do t’i nënshtrohen testit të arritshmërisë, ku me pikët e arritura do të kenë mundësi të orientohen për...

Vetura me targa “3Z” bllokon hyrjen në parkun e Podujevës

Një veturë zyrtare me targa "3Z" sonte ka bllokuar hyrjen në parkun e qytetit të Podujevës, raporton Llapi.info Vetura e frekuentar në këtë...

Pjesëmarrje e ulët e qytetarëve të Podujevës, në debatin publik për propozim ndryshimin e...

Sot në Kuvendin Komunal të Podujevës është mbajtur debat publik për propozim ndryshimi në statutin e komunës së Podujevës, njofton Llapi.info Edhe pse ishte një...

Historiani nga Llapi Florent Hasani dhe ai nga Shqipëria Marin Mema trondisin me një...

Historiani nga Llapi Florent Hasani dhe ai nga Shqipëria Marin Mema trondisin me një dokumentar për një realitet shoqërorë mes shqiptarëve dhe serbëve. Burime të...

Tribunat e Llapit që dikur përbënin rrezik, sot mbajnë me mijëra tifozë (Foto)

Llapi i cili edhe këtë vit dështoi që të marrë pjesë në garat evropiane, tashmë nuk mund të ankohet për infrastrukturën të cilën e...

Ja deri ku kanë arritur punimet në urën mbi lumin Llap (Foto)

Punimet për ndërtimin e urës, e cila mundëson lidhjen e rrugës nga perëndimi i lumit Llap me qendrën e qytetit, po zhvillohen sipas dinamikës...

VV në Podujevë uron muajin e Ramazanit

Lëvizja Vetëvendosje në Podujevë, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit, njofton Llapi.info Përmes një postimi në rrjetin social facebook, VV iu...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,064NdjekësitNdjek
5,750AbonentëAbonohu

Latest news