Veliu për afatin e Pacollit: S’kemi pse takohemi me Vetëvendosjen në këtë fazë

Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk e ka në plan të përfill afatin e Behgjet Pacollit, i cili ka kërkuar nga Vetëvendosje e LDK të...

AAK e Podujevës dënon mbishkrimet në pronat publike

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dega në Podujevë ka dënuar mbishkrimet të cilat së fundmi janë bërë në pronat publike në qytetin e Podujevës,...

I riu nga Podujeva vdes duke ia hapur varrin kushëririt të tij (Video)

Dy vdekje të njëpasnjëshme kanë ndodhur brenda ditës, në fshatin Dobratin të komunës së Podujevës. Xhemajl Xhemajli, 33 vjeçar ka vdekur duke hapur varrin...

Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Podujevës (Foto)

Pas zyrtarizimit të kandidatëve për kryetar të Komunës së Podujevës nga LDK-ja dhe Vetëvendosje, edhe AAK-ja ka dal me kandidatin e saj. Kryesia e AAK-së...

Ajet Potera nga VV pritet ta “dridh” ulësen e Veliut në komunën e Podujevës

Ajet Potera nga Lëvizja Vetëvendosje po shihet si kandidati kryesor për kryetar të Podujevës i cili pritet që ta rrezikojë ulësen e Agim Veliut,...

Komuna e Podujevës reagon për dëmtimin që është bërë në ndërtesën komunale

Komuna e Podujevës dënon aktin e dëmtimit të pronës publike, njofton Llapi.info. Persona të panjohur kanë shkarravitur muret e objektit të administratës komunale me grafitin...

Kërpimeh, arrestohet një person

Një person i gjinisë mashkullore K/Shqiptar është arrestuar në fshatin Kërpimeh të Komunës së Podujevës, njofton Llapi.info. I dyshuari është arrestuar dje rreth orës 16:30...

Prezantohen tek KF “Llapi” Besnik Krasniqi dhe Arben Beqiri

Besnik Krasniqi dhe Arben janë prezantuar para stërvitjes me fanellat e Llapit me të cilat do të prezantohen gjatë edicionit të ri, njofton Llapi.info. Kjo...

Moti sot

Sot në Podujevë aktualisht po shënon mot i kthjellët me temperaturë 30 gradë celsius, shkruan Llapi.info Temperatura minimale shënon 15 gradë celsius ndërkaq ajo maksimale...

Qytetarët e Podujevës kundër kandidimit të Agim Veliut për Kryetar

Si duket qytetarët e Podujevës, duan ndryshim në qeverisjen e Komunës së Podujevës, njofton Llapi.info. Kështu është shprehur, Bajram Ajeti, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje në...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,064NdjekësitNdjek
5,751AbonentëAbonohu

Latest news