Arrestohen dy persona pasi rrahën policët në Gllamnik

Dy persona meshkuj janë arrestuar dje pasi që kanë sulmuar fizikisht zyrtarët e Policisë së Kosovës në fshatin Gllamnik të Podujevës, transmeton Llapi.info. Siç njofton...

VV fton në protestë fermerët llapjanë nëse ulet çmimi i mjedrës

Nëse çmimi i kulturës së mjedrës nuk arrin të jetë nga 1.30 deri në 1.50 euro atëherë kultivuesit e saj duhet protestuar. Kështu ka shkruar...

Inspektorati i MMPH padit Fabrikën e Vajit në Podujevë për ndotje

Inspektorati i Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka ngritur padi ndaj fabrikës për përpunimin e vajit “NoraTrading”, që gjendet në fshatin Lluga të...

Notuesja 7 vjeçare nga Llapi me shumë suksese e medalje të fituara

Hana Jashari e lindur në Podujevë me 24.05.2010, është notuesja më e re në klubin e notit “Ilirida”. Ajo është anëtarësuar në këtë klub në...

Lëvizja Vetëvendosje mbrëmë themeloi degën e saj në Llapashticë të ...

Qendra e Vetëvenosjes në  Besianë dje e themeloi Pikën e saj në  Llapashticë  të  Poshtme, duke zgjedhur kështu edhe Kryesinë dhe delegatët për Këshillin...

Këto fshatra të Podujevës do të mbesin pa rrymë

Fshatrat: Dumnicë, Shtedim, Mirovc, Livadicë dhe Dogana do të mbesin pa energji elektrike të enjten me datë: 20.07.2017, nga ora 10:00 deri në 15:30,...

Banorët e fshatit Shajkoc: Fëmijët po rrezikohen nga gjarpërinjt në WC-të e vjetra

Banorët e fshatit Shajkoc po rrezikohen pasi që pas përfundimit të ndërtimit të ambulancës së re, kanë mbetur WC e vjetra, dhe ky vend sipas...

Zhdrella: Për këtë arsye kalova nga Feronikeli te Llapi

Katër herë futbollisti më i mirë i Kosovës është prezantuar me fanellën me numër 7 të ekipit llapjan, ku kaloi nga Feronikeli, shkruan sot...

Arrestohet një person në Merdar

Një person mashkull është arrestuar mbrëmë në orët e vona në Merdar, në bazë të urdhëresës së lëshuar nga Gjykata Themelore në Gjakovë njofton...

Vetura godet çiklistin në Gllamnik

Një veturë e tipit Pasat VW ka goditur dje rreth orë 8: 25 minuta të mëngjesit një biçikletë e cila drejtohej nga një person...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,019NdjekësitNdjek
5,489AbonentëAbonohu

Latest news