Aplikoni dhe përfitoni nga fondi 20 milionësh (Video)

Njoftohen qytetarët llapjanë se Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, ka hapur programin e ri për subvencionimin e fermerëve. Zyrtarë të ministrisë kanë...

Drejtoria e Shëndetësisë në Podujevë jotransparente, nuk tregohet kostoja e ndërtimit të Maternitetit

Materniteti i cili po ndërtohet në Podujevë është në fazën e fundit të ndërtimit, por ndonëse ndërtimet janë në fazën e fundit, ai nuk...

Përkujtohet dëshmori Besnik Restelica

Sot me rastin e 18-vjetorit të rënies heroike të dëshmorit të llapit, Besnik Restelica, kanë bërë homazhe para varrit të tij familjarë, bashkëluftëtar dhe...

Podujeva konkurron me disa projekte në Konferencën e Donatorëve

Komuna e Podujevës ka konkurruar me tete projekte në Konferencën e Donatorëve, e cila do të mbahet më 25 mars 2015 në Prishtinë. Drejtori i...

BESNIKU ISHTE BESNIK I FJALËS DHE VEPRËS

Besnik Restelica ishte ndër të parët që nisi aktivitetin atdhetar për formimin e celulave të para të UÇK-së. Ndërkohë policia serbe i ra në...

Listat e fryra të Veteranëve – Bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit thirret në Prokurori

Siç ka raportuar edhe më parë Llapi.info, pas publikimit të listave për Zonës Operative të Llapit, njëri prej atyre që ka qenë më i...

Gjermania donacione për zjarrfikësit dhe QKMF-në e Podujevës

Bashkëpunimi i Komunës së Podujevës me Bashkinë Westerstede ka filluar t’i japë sukseset e para. Në kuadër të këtij partneriteti sot në Podujevë kanë arritur...

Në Podujevë arrijnë donacionet gjermane

Në Podujevë ka arritur kontingjenti i parë i donacioneve nga Westerstede, falë bashkëpunimit me Bashkësinë Westerstede të Gjermanisë. Ky kontingjent i parë i donacioneve që...

Hiqet taksa e kërkesës për legalizimin e objekteve pas 4.000 kërkesave

Pas raportimit të Llapi.info se Komuna e Podujevës po i plaçkitë qytetarët e saj duke ua marr nga 3 euro taksë për kërkesën për...

Veteranët e Zonës së Llapit kërkojnë shkarkimin e Komisionit që fryu listat

Çdo lëshim i bërë në listat e publikuara për veteranë e invalidë është hedhur mbi komandantët e njësive vartëse të UÇK-së, shkruan Koha Ditore. Çelë...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news