Koha e turshive – vetura zyrtare mbushet me speca në Podujevë (Video)

Veturat zyrtare në vendin tonë vazhdojnë të ngarkohen varësisht nga sezonet. Tani për tani ato duket se nuk do të bartin pesha të rënda....

Bylbyl Sokoli largohet nga Llapi

‘Martesa’ Llapi- Bylbyl Sokoli ka marrë fund. Trajneri i mirënjohur kosovar është larguar nga skuadra e Llapit, raporton Insporti.com. Burime të sigurta të Insporti.com mësojnë se...

Përmirësohet gjendja e 6 vjeçarës që u godit nga plumbi qorr në Podujevë (Video)

“Asnjëherë nuk do ta kisha besu që përsëri do ta shihja vajzën time duke ngarëbiçikletën”, këto janë fjalët e Safet Setës babait të 6...

Momenti kur Policia arreston dy persona në qendër të Podujevës (Video)

Policia në Podujevë ka arrestuar dy persona pasditen e sotme në qendër të Podujevës, raporton Llapi.info Sipas një video që ka siguruar Llapi.info, shihet arrestimi...

Vetëvendosje ngritë edhe kallëzimin e dytë penal ndaj Agim Veliut

Lëvizja Vetëvendosje dega në Podujevë, gjatë ditës së sotme ka bërë dy kallëzime penale ndaj kryetarit të Podujevës, Agim Veliu, raporton Llapi.info. Pas kallëzimit penal...

Vetëvendosje ngritë kallëzim penal ndaj kryetarit të komunës së Podujevës Agim Veliu

Lëvizja Vetëvendosje dega në Podujevë gjatë ditës së sotme ka ngritur kallëzim penal ndaj të parit të Komunës së Podujevës, Agim Veliu, raporton Llapi.info. Ky...

Problemet teknike zvarrisin përfundimin e objektit të administratës në Podujevë

Problemet në sistemin e ngrohjes/ftohjes në objektin e ri të Komunës së Podujevës po e zvarrisin transferimin e administratës komunale aty. Edhe pse është bërë...

Ish-ushtari i UÇK-së nga Podujeva e gjen veten në listën e ‘veteranëve të rrejshëm’,...

Ish- ushtari i UÇK-së, nga komuna e Podujevës, Abedin Zeka ka reaguar ndaj listës së “veteranëve të rrejshëm” e cila është publikuar gjatë ditëve...

Llapi lëshon pikë dhe zhvendoset në pozitën e tretë

Flamurtari ka barazuar në udhëtim te Llapi me rezultat 0-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë të Ipko Superligës së Kosovës dhe...

Hyseni: Podujeva po qeveriset shkel e shko, nuk duhet ta lejojmë një gjë të...

Anëtari i Lëvizjes Vetëvenosje, Driton Hyseni ka reaguar ndaj komunës së Podujevës lidhur me organizimin e manifestimit të 20 vjetorit të fushëbetejës së Kaqandollit...

Follow us

0FansaPëlqeje
927NdjekësitNdjek
6,736AbonentëAbonohu

Latest news