Të rinjtë të shihen si mundësi e jo si rrezik!

Shkruan: Shemsi Jashari Të rinjët janë burim i veqantë, pasuri e paqmueshme e një vendi dhe komuniteti prandaj duhet trajtuar me kujdes, me respekt dhe...

“Kush mban përgjegjësi për propagandën kundër luftëtarëve të lirisë”

Shkruan Ilmi Llumnica: Të ndëruar qytetarë është lehtë më kuptuar se kush mban përgjegjësi për degradimin e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kush mban...

Letër e hapur për Kryeparlamentarin Glauk Konjufca

Dr. Burim Karameta T'gjithë u bindëm, bile edhe ata që deri sot nuk kan besu, se me t'vërtetë Lidhja...

Lufta me (pa) drejtësinë ndërkombëtare

Shkruan Shemsi Jashari: Pjesa e parë: Pse u detyruam të luftojmë Më 23 mars të...

Ka ardhur koha që LDK të jetë parti politike, jo parti të atyre që...

Shkruan Enver Robelli: LDK gjendet para një vendimi: a do të jetë patericë apo parti? Si patericë e kemi...

Dy aktakuza apo dy skenar për destabilizim!?

Shkruan: Florim Zeqa                 Dy aktakuza apo dy skenar për destabilizim!?

Pse u harruan të zhdukurit gjatë luftës në Podujevë?

Kryetari i Shoqatës së të Zhdukurve “Përkorë” në Podujevë, Latif Mehmeti, përmes një njoftimi për medie ka thënë çështja e të zhdukurve në luftën...

Politikanët në pozitat e larta vjetërohen shpejt dhe jetojnë 2,7 vite më shkurt sesa...

Si ndihen Politikanët në konfrontacion me zgjedhjet Dr. Dr. med. Halil Krasniqi përshkruan psikologjinë e sjelljes dhe stresin e...

Sanksione apo Liberalizim ndaj Kosovës

Autor: Msc. Skender Berisha Mosliberalizimi i vizave për Kosovën edhe pas plotsimit të kritereve të parashtruara nga Bashkimi Evropian,...

“Nuk ka paqe derisa gruaja shihet si pronë e burrit”

Shkruan: Luljeta Zeqiri-Mulliqi PREHU NË PAQE !!?? Fjala që po e dëgjoj sot për gruan e vrarë nga burri Nuk...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news