Sheshi është i qytetarëve mos na e uzurponi!

Komuna e Podujevës ka publikuar një thirrje për shprehje interesi, aplikim për të interesuarit për marrjën në shfrytëzim të hapësirave publike në komunën e...

Ka ardhur koha që LDK të jetë parti politike, jo parti të atyre që...

Shkruan Enver Robelli: LDK gjendet para një vendimi: a do të jetë patericë apo parti? Si patericë e kemi...

Letër e hapur për Kryeparlamentarin Glauk Konjufca

Dr. Burim Karameta T'gjithë u bindëm, bile edhe ata që deri sot nuk kan besu, se me t'vërtetë Lidhja...

“Lidhja” rrënuese e LDK-së rugoviane!

Shkruan: Florim Zeqa LDK-ja në prag të...

Lufta me (pa) drejtësinë ndërkombëtare

Shkruan Shemsi Jashari: Pjesa e parë: Pse u detyruam të luftojmë Më 23 mars të...

Pse po ikin qytetarët e Kosovës drejt perëndimit?

Shkruan: Shemsi Jashari Qytetarët e këtij vendi e në veqanti të rinjët e kanë kuptuar se janë tradhëtuar nga politikanët e besa edhe nga prindërit...

Digjet mali në fshatin Dyz (Video)

Zjarrvëniet nëpër lokacione të ndryshme të Podujevës nuk kanë të ndalur, raporton Llapi.info Kësisoj, këtë pasdite malet në...

Pandemia nuk luftohet me polic hetues

Shkruan Shemsi Jashari: Shfaqja e pandemisë “COVID 19”, ka shpërfaqur edhe një mal me parregullsi dhe mangësi ne...

Politikanët në pozitat e larta vjetërohen shpejt dhe jetojnë 2,7 vite më shkurt sesa...

Si ndihen Politikanët në konfrontacion me zgjedhjet Dr. Dr. med. Halil Krasniqi përshkruan psikologjinë e sjelljes dhe stresin e...

Pse u harruan të zhdukurit gjatë luftës në Podujevë?

Kryetari i Shoqatës së të Zhdukurve “Përkorë” në Podujevë, Latif Mehmeti, përmes një njoftimi për medie ka thënë çështja e të zhdukurve në luftën...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news