Dy aktakuza apo dy skenar për destabilizim!?

Shkruan: Florim Zeqa                 Dy aktakuza apo dy skenar për destabilizim!?

Gardianët e mbrojtën Kushtetutën e jo Albinin e Hashimin!

Shkruan Florim Zeqa: Kapërcimin e harkut kohor nga muaji i dredhëzave në atë të qershive, e bëri më...

Avancimi dhe pengesat e mendimit kritik

Shkruan: Arbër Ymeri Mendini kritik nënkupton vlerësim sistematik apo formulim i opinioneve a pohimeve të bazuara në kritere racionale....

Letër e hapur kryetarit të LDK- së, akademik Isa Mustafa

Shkruan Dr. Burim Karameta, asamblist i LDK-së në KK Ferizaj. Duke dëshiruar dhe qëndruar të mos merrem me situatën...

Pse votuesi llapjan duhet të reflektojë

Shkruan Arbër Ymeri, ligjërues i filozofisë Me gjithë potencialin intelektual, politikë e ekonomik që mund të këtë pasur, për...

Jashari: Gjysmë milioni euro na kushtoi vendimi i LDK-së, vetëm për qefin e Agim...

Shkruan Shemsi Jashari: Është e rëndësishme për qytetarin llapjan ta kuptoj se, për ti plotësuar qefin e një...

A jemi të rrezikuar nga virusi Kinez?

Dr. Dr. Halil Krasniqi, expert i shëndetit, informon rreth Coronavirusit dhe Pandemis së mundur. A mund të arrijë ky virus...

Loja me hile e Isa Mustafës

Shkruan: Shemsi Jashari Se Isa Mustafa, është politikan me përvojë është e ditur, se është njëri që iu ka...

Letër e hapur për Kryeparlamentarin Glauk Konjufca

Dr. Burim Karameta T'gjithë u bindëm, bile edhe ata që deri sot nuk kan besu, se me t'vërtetë Lidhja...

“Lidhja” rrënuese e LDK-së rugoviane!

Shkruan: Florim Zeqa LDK-ja në prag të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news