E pabesueshme si duket tani shtëpia e Teletubbies

Ja në çfarë është shndërruar shtëpia e famshme e Teletubbies Shtëpia e famshme e Teletubbies tani është një pellg Shtëpia ku së pari është...

Macja që s’mund të rrijë pa telefon (Video)

Ndaj teknologjisë informative tashme jemi bërë të varur pothuajse të gjithë, i madh e i vogël. Telefonat e mençur nuk i lëshojmë nga dora...

Shtëpia luksoze me një çmim marramendës

Një shtëpi luksoze me pamje mahnitëse përballë Oqeanit Paqësor dhe e formuar si një piramidë ka shkuar në treg për 3.1 milionë dollarë. Vendosur në...

Pranvera në Japoni ju lë pa frymë

Pranvera është sezoni më i mirë për të vizituar Japoninë. Ju do të habiteni kur shihni bukurinë e natyrës së saj, transmeton Klan Kosova. Ajo është...

Tri udhëtime tej-oqeanike me kajak – mijëra kilometra lundrime

Aleksander Doda, 71 vjeçar, është njeriu që tri herë ka lundruar nga kontinenti në kontinent me kajakun e tij. Polaku udhëtimet e gjata në mjetin...

Zbulohet një organ i ri në trupin e njeriut

Njerëzit kanë studiuar anatominë e trupave tanë për mijëra vjet, por sot, shkencëtarët ende zbulojnë sekrete te reja. Një skuadër studiuesish kanë identifikuar atë që...

Shkaktohet vdekja e parë nga makina pa shofer

Një makinë pa shofer, ka aksidentuar për vdekje në këmbësorë – për të shënuar rastin e parë që një makinë e teknologjisë së tilla...

A mund të gjenerojmë elektrecitet nga vetëtima?

Vetëtimat gjenerojnë temperaturë pesë herë më të nxehtë se sa sipërfaqja e diellit. Një rrufe mund të përçojë në ajër me 30,000 Kelvin. Gjithashtu, një...

Këto janë 20 ushtritë më të fuqishme në botë

Në epokën e bombës bërthamore, vendet më të mëdha të globit harxhojnë miliarda dollarë çdo vit në përmirësimin e teknologjisë dhe aftësisë së tyre...

Nuk do të donit të garoni me këtë vajzë (Video)

Kjo grua e di saktësisht se si duhet fituar gara. Një klip nga loja kineze e quajtur “Unë jam fitues”, në të cilin shihet se...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news