I riu me paralizë cerebrale bart tulla me dhëmbë për të ndihmuar familjen

Një i ri me paralizë cerebrale ka dashur ti vijë në ndihmë familjes së tij duke ngritur tulla me dhëmbë çdo ditë. Shi Junke fiton...

Në ujërat e Vlorës kapet peshkaqeni 1.5 metra i gjatë

Një peshkaqen i vogël, ka rënë në rrjetat e peshkatarëve gjatë paradites së kësaj të marte në afërsi të zonës së Rradhimës...

Qytetari këput pemën pasi e pengon të qarkullojë me kamion

Një qytetar ka bërë një veprim të pahijshëm në rrugë. Ai gjersa po kalonte me kamionin për bartje të...

Nga i paralizuar në atlet, historia e shkodranit që nuk e mposhti aksidenti

“Më 16 shkurt 2002 kam bërë një aksident të rëndë me biçikletë. Copë-copë u bëra”. Kjo është historia e Irfan Domnorit nga...

Ia vret qenin fqinjit, ia servon në darkë pa dijeninë e tij

Një 62-vjeçar koreano-jugor, ka vrarë në fillim qenin e shtëpisë së fqinjit, pastaj e ka gatuar dhe në fund ia ka shërbyer të zotëve...

5 vjeçari, Gent Druari niset në Turqi për shërim (Foto)

Gent Druari ditë më parë mori plagë të rënda si pasojë e djegjes, shpërthimit të një bombole gazi. Genti i cili pësoi 40% shkallë djegieje,...

Numri i votave që fitoi Albin Kurti, shfaqet në autobus të Londrës

Albin Kurti i Vetëvendosjes ka thyer rekordin e deritashëm për numrin e votave brenda subjektit duke qenë bartës të listës.

71 vjeçari Sali Huruglica, merakli i vjetër i motoçikletave (Video)

Ai nuk është as 18 vjeçar, e as 19….por 71 vjeçar dhe ka 50 vite që pranë vetes ka shumë motoçikleta. Është fjala për Sali...

Kosovarja 84-vjeçare fiton nënshtetësinë amerikane

Xhezide Boja-Shala ka përfituar shtetësinë amerikane në moshën 84 vjeçare. Lokja kosovare jeton që shumë vite në Amerikë, ndërsa shteti më i fuqishëm në botë...

Hodhi 25 mijë euro nga ballkoni, arrestohet për prishje të rendit

Kalimtarët u shtynë të mblidhnin kartëmonedhat që po fluturonin nga një ndërtesë. Ngjarja ndodhi në një lagje punëtorësh në Hong Kong, dhe personi që i...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news