Historia e një prej fotografive më të dhimbshme nga lufta e Kosovës

Peter Turnley është një fotograf i njohur amerikan që ka shpërfaqur në mediat botërore edhe fotografitë e pamjeve të luftës së fundit në Kosovë Por...

Ia vret qenin fqinjit, ia servon në darkë pa dijeninë e tij

Një 62-vjeçar koreano-jugor, ka vrarë në fillim qenin e shtëpisë së fqinjit, pastaj e ka gatuar dhe në fund ia ka shërbyer të zotëve...

Breshka më e rrallë në botë, merr frymë nga organet gjenitale

Mohawk quhet breshka më e rrallë në botë, si për nga dukja, ashtu edhe për nga natyra e saj.  Kjo krijesë që kryesisht rritet në...

20 qytetet më të banueshme në botë

Për të nëntin vit radhazi, Vjena arrin vendin e parë në renditjen Mercer në qytete me cilësinë më të mirë të jetës në botë....

Zbulohet një asht njerëzor 85.000 vjeçar

Arabia Saudite njoftoi se ka gjetur një asht të gishtit 85.000 vjeçar në shkretëtirën Nefud. Zbulimi tregon qasjen e re të shkencëtarëve që thirren në...

Gëzim i madh në Gjinekologji, nëna lind trenjakë

Gjatë ditës së djeshme në Klinikën e Gjinekologjisë janë kryer gjithsej 32 lindje. Prej 32 nënave, njëra ka lindur fëmijë trinjakë ndërsa dy të tjera...

RTK ndalon transmetimin e emisionit me hoxhallarë- reagojnë imamët

Emisioni argëtues “Supersfida” nuk është shfaqur si zakonisht në Radio Televizionin e Kosovës (RTK) të dielën, në një edicion që ka pasur të ftuar...

Ky është kuptimi i ngjyrave të trëndafilave

Cila grua nuk dëshiron një trëndafil nga i dashuri i saj? Më poshtë, ju sjellim kuptimet e gjashtë ngjyrave të trëndafilave. E kuqe: Dashuri dhe romancë Një...

Arrestohet babai që e mbajti djalin në kafaz për 20 vite

Në Japoni policia ka arrestuar babain për të cilin pretendohet se e mbante të birin e tij në një kafaz prej druri për më...

Murgesha trondit Vatikanin: “Maria nuk ka qenë e virgjër”

“Maria nuk ka qenë e virgjër”, është kjo deklarata që ka skandalizuar miliona njerëz, sidomos spanjollët. Murgesha argjentinase që jeton në Spanjë, ka dhënë...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news