Udhëtoi 3 mijë kilometra për ta parë ndeshjen Angli – Panama, por e harroi...

Dagllas Moreton, arriti në Nizhni Novgorod për të parë kombëtaren e tij ndaj Panamasë, duke e ditur se një fitore do i siguronte kalimin...

Gazetari zviceran e bën shqiponjën në emision LIVE për Xhakën dhe Shaqirin

Gazetari i njohur zviceran, Pierre Poullier, u ka dalë në mbrojtje Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit. Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri janë pjesë e një...

Shenja e çuditshme në Lipjan që s’po e kupton askush

Cili është kuptimi i kësaj shenje? A mos ndoshta rregullat e komunikacionit kanë sjellë ndonjë të re? Këto janë disa nga pyetjet e kalimtarëve...

Gjërat që ju bëjnë të lumtur në punë!

Me këto këshilla, do të mund t’i gëzoheni punës suaj për çdo ditë të javës. Rritja e kreativitetit me dinamikën dhe aktivizimet shoqërore kanë dhënë...

Kjo grua lindi tetënjakë, kështu duken ata sot

Nataly Sulman në vitin 2009 lindi tetënjakë, e cila ishte një lajm tronditës për gjithë botën, sepse ishte kjo dukuri ndodhi vetëm një herë. Të...

Familja Kanadeze që jeton si në vitin 1986

Një familje kanadeze kanë vendosur te kthehen në kohë. Të gjithë bëhen nostalgjik, por kjo mbetet me kaq. Një familje Kanadeze ka vendosur të jetoj...

Punëtorët japonezë dënohen pasi hëngrën drekë tre minuta më herët

Katër shërbyes civilë në Japoni janë dënuar pasi kanë dalë për drekë tre minuta më herët. Një punëtor, 64-vjeçar, që punon në byronë e ujësjellësit...

Spikerja s’i mban lotët derisa raporton për fëmijët refugjatë

Rachel Maddow, spikere e “MSNBC”, ka shpërthyer në lot ndërkohë që raportonte lajmin e trishtë se administrata e Presidentit Donald Trump po strehon foshnje...

Serbinë autostrada Nish-Merdar e “çon” deri në Prishtinë

Serbia e vlerëson se përmes autostradës Nish-Merdar siguron daljen në det. Kështu është shprehur ministresh e Ndërtimit, Komunikacionit dhe Infrastrukturës, Zorana Mihalloviq, shkruan gazeta...

71 vjeçari Sali Huruglica, merakli i vjetër i motoçikletave (Video)

Ai nuk është as 18 vjeçar, e as 19….por 71 vjeçar dhe ka 50 vite që pranë vetes ka shumë motoçikleta. Është fjala për Sali...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news