Momenti i largimit të serbëve nga Podujeva dhe gëzimi i llapjanëve (Video)

19 qershori i vitit 1999 shënoi ditën e çlirimit të Podujevës, kur për herë të parë forcat e NATO-s hynë në qytetin e Podujevës,...

Sot shënohet Dita e Çlirimit të Podujevës

Sot, më 19 qershor, janë bërë 19 vite që nga dita kur Komuna e Podujevës u çlirua nga okupatori serb. Me rastin e shënimit të...

Kompania turistike “Dita” në Podujevë, me udhëtime të rregullta për në bregdetin shqiptar ...

Kompania e madhe turistike “DITA” në Podujevë organizon udhëtime të rregullta për në bregdetin shqiptar dhe në atë të Ulqinit. Udhëtimet me autobusëve do të...

Policja qëndron në shi për shkak të breshkës

Policja e quajtur Sharnise Hawkins nga Greenbelt u fotografua duke qëndruar në mes të rrugës gjatë një stuhie me shi, duke u siguruar që...

Historia e xhamisë Ramadanie apo e njohur si Xhamia e Llapit

Njëri nga objektet fetare më të vjetra në Prishtinë është Xhamia e Llapit. Besohet se është ndërtuar nga Ramadan Pasha, e sipas tij ka marrë...

Akulli në Antarktidë po shkrihet me shpejtësi të madhe

Antarktida po e humb akullin me shpejtësi gjithnjë e më të madhe. Satelitët që monitorojnë gjendjen në Kontinentin e Bardhë tregojnë se rreth 200 miliardë...

Dashuria për atdhe, Jetmiri i rritur në Zvicër, kthehet për të punuar në Kosovë

Jetmir Halimi është rritur në Zvicër dhe është përdorur për rend, paqe dhe një standard të lartë jetese. Ai punoi për Basler Kantonalbank, Wirtschaftsdienst AG...

Në vend se në arkivol, varros babain brenda BMW-s 66 mijë dollarësh

Një djalë nigerian e ka varrosur babanë e tij, duke e futur trupin e të ndjerit brenda një BMW-je, në vend të një arkivoli. Djali...

Truri i njeriut mund të ruajë mbi 4.7 miliardë libra

Truri i njeriut e ka kapacitetin dhjetëfish më të madh sesa që ishte supozuar më parë dhe mund t’i ruajë 4.7 miliardë libra, zbulojnë...

Bletët vrasëse plagosin 60 persona në një tubim politik (Video)

Të shtunën, të paktën 60 njerëz u plagosën pasi u sulmuan nga bletët vrasës gjatë një tubimi politik për kandidatin presidencial kolumbian Ivan Duque. Incidenti...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news