Sezoni i ahengjeve, nisin të shtënat

Policia e Kosovës, vetëm gjatë 24 orëve të fundit, ka arrestuar dy persona në Gjilan dhe Vushtrri për shkak të të shtënave nëpër ahengje. Sipas...

Emrat e titullarve të fitores së Francës në Botëror, përkohësisht stacioneve të metrosë në...

Metroja e Parisit u ndryshoi përkohësisht emrat gjashtë stacioneve, në nderim të fituesve të Kampionatit Botëror të Futbollit. Emri i trajnerit të kombëtares u vu...

Ariu siberian parashikon rezultatin e finales së Botërorit për 2018-ën

Një ari ka parashikuar rezultatin e finales së Kupës së Botës mes Francës dhe Kroacisë në një kopsht zoologjik në Krasnoyarsk, Siberi, shkruan Reuters. Buyan,...

Vargjet e ndjera të mitrovicases për srebrenicasit

“Sot, n’zemrat e boshnjakeve jeton malli! Malli! Malli e merzia! Sot, jet’ e mot!, kurse Bota e Civilizume ngjyhet edhe njihere n’marre!”, janë dy...

​Foshnja mbijeton e varrosur për 9 orë

Foshnja kishte pësuar vetëm disa plagë edhe pse ishte e veshur me rroba të lagura dhe të ndotura në mot të ftohtë. Një foshnjë 5-muajshe...

Nisi si dëshirë e thjeshtë për të siguruar bukën për 14 fëmijët e saj,...

Ajo që nisi si një dëshirë e thjeshtë për të qenë në gjendje të siguronte të ardhura për fëmijët e saj, është shndërruar në...

Me biçikletë Londër-Prishtinë në 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës

Shumë kush përton të realizojë një udhëtim me mjete më të shpejta dhe më kilometra larg, por ka edhe të rinj që për një...

Historia e binjakes që lindi me sindromën Down

Dy prindër britanikë, Nicola dhe Todd Bailey, u gëzuan shumë kur mirëpritën në jetë dy vajzat e tyre binjake, Quinn dhe Harper. Ato lindën...

Kërpudha shumë e rrallë në botë gjendet në Kosovë

Një ekip i mykologëve maqedonas e ka gjetur një lloj kërpudhe, e cila deri më tani ishte e njohur të ekzistonte vetëm në dy...

Shoferi kosovar që ka gjoba të komunikacionit në vlerë mbi 16 mijë euro

Tashmë të gjithë qytetarët e Kosovës të cilët janë vozitës të ndonjë automjeti mund të shoshin se sa janë gjobat e tyre të komunikacionit. Formulari...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news