Ia huq Lladrovci, s’ia di emrin njeriut që ia bëri publike botës masakrën e...

Sot është shënuar 21 vjetori i masakrës së Reçakut, pas së cilës bota u vu në lëvizje për të ndalë gjenocidin që...

I mërzitet vetura e 150 mijë dollarëve, rusi e hedh nga helikopteri

Rusi Igor Moroz njihet për videot e tij të shumtë që i ka në platformën Youtube, por kësaj radhe ai ka ardhur...

Miqësia është ilaç

Personi që ka dashurinë e më të afërmve, është më rezistent ndaj sëmundjeve, më shpejt shërohet si dhe jeton më gjatë e...

Një artist krijon remixin e “Kah po shkon moj zanë”, kënduar nga Haradinaj

Një artist nga Shkupi, i njohur me emrin artistik Daggi dhe Daggfaher, ka sjellë një remix interesant. Remixin e...

Gati një milion përdorues të Facebook-ut në Kosovë

Numri i përdoruesve të Facebook-ut në Kosovë është 910 mijë. Sipas një hulumtimi të IT SHQIP 62 përqind prej...

Kanguri nuk ndalon së përqafuari vullnetaren që i shpëtoj jetën nga zjarret në Australi

Një pamje prekëse është shfaqur këto ditë, ku Australia po përballet me zjarre të shumta apokaliptike, ku shumë kafshë kanë humbur jetën...

Zbulohet Porsche 911 i dedikuar për shoferin legjendar belg

Është zbuluar Porsche 911 i edicionit ‘Belgian Legend’, i cili është një model i dizajnuar për të festuar 75 vjetorin e shoferit...

Ushqimet që nuk duhet të ngrohen në mikrovalë

Pjesë e secilës kuzhinë është mikrovala. Të gjithë ne e përdorim shumë shpesh, por a keni menduar ndonjëherë se...

Daimleri tërheq nga tregu amerikan 744 mijë vetura Mercedes-Benz

Prodhuesi gjerman i automjeteve Daimler AG ka konfirmuar se do të tërheqë nga tregu amerikan 744 mijë vetura të modeleve të krijuara...

Kosova renditet e para në Evropë për çmimet e lira në restorante

Kosova renditet e para në listën e vendeve më të lira të Evropës për sa i përket çmimeve të lira në restorante.

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news