Nisi si dëshirë e thjeshtë për të siguruar bukën për 14 fëmijët e saj,...

Ajo që nisi si një dëshirë e thjeshtë për të qenë në gjendje të siguronte të ardhura për fëmijët e saj, është shndërruar në...

Dorëzon certifikatën e veteranit, ish-ushtari i UÇK-së në Zonën Operative të Llapit

Për afër 20 vjet është abuzuar dhe kontrabanduar me vlerat e luftës. Nuk dua te jem pjesë dhe numër i statistikave në një proces...

Krasniqi ia rikujton BE-së se Serbia nxiti luftëra e bëri gjenocid

Të gjithë duhet ta dinë se sa u përket marrëdhënieve të Kosovës më Serbinë, politika e politikanët e Kosovës nuk e kanë asnjë përgjegjësi,...

Prishtinasi ofron ordinancat e tij në Prishtinë e Viti për strehimin e fëmijëve të...

Këto ditë dimri, kur Kosova është përfshirë nga moti i ftohtë, një prishtinas ka menduar për strehimin e fëmijëve të pastrehë. Logopedi Blend Sahiti nga...

Krijon një makinë prej bore, policët ndalojnë për t’i vënë gjobë

Ka shumë vende ku bora “pushton” rrugët gjatë dimrit. Përveç problemeve që shkakton ajo në qarkullim, ka edhe...

Të dielën ndërrohet ora

Të dielën më 31 mars, kur ora të jetë 2:00 pas mesnate, akrepat e orës do shkojnë 60...

Ky Mercedes ka 3.4 milionë të kaluara, pronari thotë se do ta vozisë deri...

Ndërsa prodhuesit e makinave të reja po pretendojnë se prodhimet e tyre dizel janë në gjendje të arrijnë 500000 km me mirëmbajtjen...

Modelet e veturave që “jetuan” më shumë sesa e menduan prodhuesit

Në kohët e sotme, kompanitë e makinave duket sikur prezantojnë modele të reja vit pas viti. Larmia e versioneve, dizenjove e modeleve...

Gjermani, deri 2 vjet burg për ata që fotografojnë viktimat në aksidente

Kabineti gjerman ka miratuar një ligj që do të ndjekë penalisht të gjithë personat e paautorizuar që do të shkrepin foto të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news