Ndeshja e futbollit shtyhet për shtatë minuta për shkak të unazës së lojtarit

Ndeshja e futbollit në ligën hungareze mes Debrecenit dhe MTK Budapestit ishte shtyrë për shtatë minuta pasi mbrojtësi i ekipit vendas, Erik Cikos, nuk...

Podujevë, mbahet konferenca përfundimtare për ushtrimin fushor “Skifteri 03”

Në Komunën e Podujevës sot është mbajtur konferenca e tretë dhe e fundit përgatitore për ushtrimin fushor “Skifteri...

Prishtina gjendet në mesin e 20 qyteteve të Evropës që CNN ua rekomandon turistëve...

“Përderisa turizmi i tepërt nuk shfaq shenja se do të zvogëlohet nga destinacionet më të famshme të Evropës, asnjëherë nuk ka ekzistuar...

Momenti dramatik kur ju shfaqet arusha në malet e Sharrit biçiklistëve nga Suhareka

Malet e Sharrit njihen si malet që janë të pasura me florë dhe faunë, e gjithashtu këto male janë edhe terren i...

‘Zona e Vdekur’, shkencëtarët me alarm

Fillimisht pamundësia teknologjike dhe më vonë pirateria, konfliktet e shumta dhe të njëpasnjëshme në rajon dhe pasiguria që grupe shkencëtarësh të studionin zonën, e...

Policët detyrohen të bien në gjunjë para bandës kriminale në Meksikë

Të paktën tre policë janë detyruar të bien në gjunjë pasi një bandë kriminale kishte kidnapuar 11 zyrtarë policorë në Meksikë.

Duke punuar kopshtin, çifti gjen kasafortën me mijëra dollarë e stoli ari

Një çift në Staten Island të New Yorkut, është befasuar shumë kur gjatë punimeve në kopshtin në oborr, ka hasur në një valixhe misterioze...

Hëna e plotë mbi Stamboll, qytetarët të mahnitur (Foto)

Qytetarët e Stambollit mbrëmë kishin rastin të shohin në bukuritë që ofron Hëna e plotë mbi këtë qytet disamilionësh. Ata kishin rastin të kënaqen në...

New Yorku me dy stinë brenda një fotografie

Fotografi Paul Seibert ka krijuar një prej fotografive më të bukura të qytetit të New Yorkut. Seibert që punon si fotograf me helikopter mbi këtë...

Ambasadori që udhëton me autobus

Jean-Louis Servais është ambasador i Belgjikës në Kosovë, i cili shpeshherë shmang eskortën e tij dhe shfrytëzon transportin publik të Prishtinës. Diplomati belg në intervistën...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news