Reklama e Ramazanit që po përlot botën: Djaloshi arab viziton Trumpin, Putinin dhe Merkelin

Një kompani telefonike e Kuvajtit ka bërë një reklamë me një djalë të vogël i cili u bën thirrje liderëve botërorë që të ndërhyjnë...

Gazetari zviceran e bën shqiponjën në emision LIVE për Xhakën dhe Shaqirin

Gazetari i njohur zviceran, Pierre Poullier, u ka dalë në mbrojtje Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit. Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri janë pjesë e një...

Ish-presidenti “më i varfër” i botës refuzon pensionin

Ish-lideri i Uruguait, Jose Mujica, që ishte quajtur “presidenti më i varfër i botës” për stilin e tij modest të jetesës, ka thënë se...

Ja pse duhet gjithnjë ta vendosni rripin e sigurisë në makinë (Video)

Kjo video sensibilizuese, e publikuar në Facebook, tregon tmerrin që mund të ndodh nëse pasagjerët zgjedhin të mos e vendosin rripin e sigurisë. Gjatë këtij...

Kështu dukej fytyra e Mogherinit pasi debatoi me kryeministrin Haradinajn për kufijtë

Takimi i mbajtur sot në Bruksel për MSA-në mes zyrtarëve kosovarë dhe atyre të BE-së nuk ka kaluar pa tensione. Në takimin, në Bruksel, mes...

Zvicra, për herë të tretë, shteti më i mirë në botë

Për herë të tretë me radhë, Zvicra konsiderohet si shteti më i mirë në botë. Zvicra mban pozicionin e saj të përgjithshëm në vendin...

Nëna lind binjakët në dy spitale të ndryshme, 84 km larg njëri-tjetrit

Një nënë ka sjellë në jetë djemtë binjakë në dy spitale të ndryshme rreth 84 km larg njëri-tjetrit.

Turqia me bletarinë e dytë më të madhe në botë: Prodhim 577 miliardë dollarë...

Turqia është vendi i dytë me bletarinë më të zhvilluar në botë pas Kinës, tha kreu i një asociacioni bletarësh në Turqi.

Binjaket e ngjitura në kokë ndahen pas 50 orësh operacion

Dy binjake nga Pakistani kishin lindur të ngjitura në kokë dhe më në fund janë duke jetuar të pavarura, pas një operacioni...

Vdes babai Avdullah Hotit, Halimi

Kandidati për deputet nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avduallah Hoti, ka bërë të ditur se i ka vdekur babai, Halim...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news