Në Suharekë kafja shërbehet me dron (VIDEO)

Në këto ditë kur qytetarët po qëndrojnë të mbyllur nëpër shtëpitë e tyre shkaku i rrezikut të përhapjes së koronavirusit, në qytetin...

Infermierja britanike nuk mundi t’i mbante lotët – fqinjët kishin dalë të gjithë në...

Ky është momenti prekës kur një punëtore e ambulancës u mbush me emocione kur të gjithë banorët në lagjen e saj dolën...

Të dielën ndërrohet ora

Nga e diela fillon llogaritja verore e kohës. Natën mes të shtunës dhe të dielës akrepat e orës do të zhvendosen për...

Djali i Presidentit Thaçi lë të kuptohet se Kurti u rrëzua nga babai i...

Djali i presidentit Hashim Thaçi, Endrit Thaçi në rrjetet sociale ka postuar një foto në të cilën lë të kuptohet se Qeveria...

Pastrimi i interierit të veturave, i domosdoshëm për ta luftuar koronavirusin

Pastrimi i duarve dhe pastrimi e dezinfektimi i sipërfaqeve janë dy mënyrat më të mira për të mbrojtur veten nga shpërndarja e...

10 fakte interesante për Albert Einsteinin

Albert Ajnshtajn lindi në Ulmi të Gjermanisë në 14 mars 1879, në një familje hebrenjsh. Teoria më e rëndësishme...

“Tesla” s’është kompania e vetme fillestare që po e ndërron auto-industrinë

Për shumicën e periudhës në shekullin e shkuar, industria e automobilizmit ka qenë e njohur më shumë për shuarje të kompanive, sesa...

Holanda shpik trenin e parë me hidrogjen

I pazhurmshëm, por mbi të gjitha me zero ndotje të atmosferës, përveç ujit; kjo pritet të jetë e ardhmja e afërt e...

Frika nga përhapja e Coronavirusit, Koreja e Jugut djeg të gjitha paratë e gatshme

Përhapja e vazhdueshme e Coronavirusit po detyron institucionet në mbarë botën të rimendojnë shumë ndërhyrjen me anë të një mjeti të veçantë...

Prezantohuni me Koenigsegg Gemera-n e ri, vetura me katër ulëse më e shpejtë në...

Gjatë një konference për shtyp ‘online’, firma për prodhimin e makinave Koenigsegg shpalosi modelin elektrik Gemera, përkatësisht veturën me katër ulëse më...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news