Britani e Madhe, vozitësit e rinj mund të ndalohen së vozituri natën

Në Britani të Madhe mund të vijë një sistem i ri ku vozitësve të rinj mund t’iu ndalohet që të vozisin natën,...

Fotoja që u bë simbol i vuajtjeve të emigrantëve në Amerikë

Fotoja e Ledi Perez, një nënë nga Guatemala, teksa përqafon djalin e saj 6- vjeçar duke iu lutur forcave kufitare meksikane t’i...

Agim Veliu mbush sot 59 vjet, festë në ambientet e Komunës së Podujevës

Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, sot feston ditëlindjen e tij të 59, njofton Llapi.info. Me këtë rast,...

Inspektorati dhe Policia ua konfiskojnë tregtarëve në Podujevë traktorët me dru

Tregu i Druve në Podujevë ka qenë dje cak i Inspektoratit të Bujqësisë dhe Policisë së Kosovës, raporton Llapi.info.

Prishtina gjendet në mesin e 20 qyteteve të Evropës që CNN ua rekomandon turistëve...

“Përderisa turizmi i tepërt nuk shfaq shenja se do të zvogëlohet nga destinacionet më të famshme të Evropës, asnjëherë nuk ka ekzistuar...

Momenti dramatik kur ju shfaqet arusha në malet e Sharrit biçiklistëve nga Suhareka

Malet e Sharrit njihen si malet që janë të pasura me florë dhe faunë, e gjithashtu këto male janë edhe terren i...

Binjaket e ngjitura në kokë ndahen pas 50 orësh operacion

Dy binjake nga Pakistani kishin lindur të ngjitura në kokë dhe më në fund janë duke jetuar të pavarura, pas një operacioni...

Momenti kur vajza e gjen babain përmes interneti pas më shumë se 20 vitesh

Ray Bryant, nga, Londra, ka qenë duke jetuar për disa vite si i pastrehë rrugëve të pjesës lindore të kryeqytetit britanez.

Qytetari këput pemën pasi e pengon të qarkullojë me kamion

Një qytetar ka bërë një veprim të pahijshëm në rrugë. Ai gjersa po kalonte me kamionin për bartje të...

Kosovarët e bëjnë më së miri: Mbjellin fasule në rrethrrotulim

Një ide kreative është realizuar në rrethin e fshatit Rufc të Lipjanit. Disa banorë aty kanë shfrytëzuar pak dhe...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
13,700AbonentëAbonohu

Latest news