Një gjerman vë në shitje Golfin “e renovuar” të prodhuar në vitin 1982

Entuziastët e automjeteve e dinë se dy gjeneratat e para të VW Golf u prodhuan edhe në fabrikën TAS në Sarajevë nga...

Nga i paralizuar në atlet, historia e shkodranit që nuk e mposhti aksidenti

“Më 16 shkurt 2002 kam bërë një aksident të rëndë me biçikletë. Copë-copë u bëra”. Kjo është historia e Irfan Domnorit nga...

Shqiponja dykrerëshe i përfundoi karrierën ushtarake kosovares në Zvicër

Një fotografi e Jetmira Avdilit e cila një kohë shërbeu si oficere në Zvicer, i kushtoi asaj me humbje të karrierës ushtarake. Ajo dikur ishte...

Zgjerimi i rrugës zbulon shpellën shekullore në fshatin Zhur

Zgjerimi i rrugës Prizren – Dragash ka nxjerr në dritë një shpellë shumë shekullore. Derisa po bëheshin gërmimet e...

Mesazhi i mërgimtarit: Më mirë hani bukë 20 cent në Kosovë se sa jashtë...

Mërgimtarët kanë filluar të vinë në Kosovë për të kaluar pushimet pranë familjarëve. Ndërkohë një numër i madh i...

Kjo grua lindi tetënjakë, kështu duken ata sot

Nataly Sulman në vitin 2009 lindi tetënjakë, e cila ishte një lajm tronditës për gjithë botën, sepse ishte kjo dukuri ndodhi vetëm një herë. Të...

Babai takohet me djalin për herë të parë pas 28 vjetësh

Ollie Aris me vite të tëra ka kërkuar babanë e tij. Shikuesit e emisionit britanik “This Morning” kanë mbetur të befasuar kur Aris është...

Lladrovci e zë ngushtë përkthyesin e tij (Video)

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, pati një moment pakënaqësie gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e pritjes së zëvendëspresidentit të Parlamentit Evropian,...

Dorëzon certifikatën e veteranit, ish-ushtari i UÇK-së në Zonën Operative të Llapit

Për afër 20 vjet është abuzuar dhe kontrabanduar me vlerat e luftës. Nuk dua te jem pjesë dhe numër i statistikave në një proces...

Momentet qesharake të kafshëve në fotografi

Ashtu sikurse ne, njerëzit, edhe kafshët mund të jenë qesharak. Të gjitha këto fotografi që i shohim në këtë...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news