Pas 6 orësh operacion, ndahen me sukses binjaket siameze

Kirurgët në Australi kanë ndarë me sukses binjaket siameze nga Butani dhe thonë se ato janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe do të...

Ambasadori që udhëton me autobus

Jean-Louis Servais është ambasador i Belgjikës në Kosovë, i cili shpeshherë shmang eskortën e tij dhe shfrytëzon transportin publik të Prishtinës. Diplomati belg në intervistën...

Trevjeçari humbet në pyll, mbijeton falë një ariu

Një fëmijë tre vjeç në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka qëndruar për dy ditë i vetëm në...

Podujevë, mbahet konferenca përfundimtare për ushtrimin fushor “Skifteri 03”

Në Komunën e Podujevës sot është mbajtur konferenca e tretë dhe e fundit përgatitore për ushtrimin fushor “Skifteri...

Fotografi nga Meka: Mijëra myslimanë duke kryer rite fetare në ditët e fundit të...

Qyteti më i shenjtë i islamit është plot me pelegrinë në ditën e fundit të agjërimit për Ramazan. Foto...

Batllava e Badovci kanë rënë nën 6 metra nga kuota, apelohet për moskeqpërdorim të...

Me rritje të temperaturave në vend, është shtuar konsumi i ujit të pijshëm. Megjithatë, Ujësjellësi Rajonal “Prishtina” po përpiqet...

Fotografi të “Golf 2”-shit më “simpatik” të prodhuar ndonjëherë

Volkswagen këtë javë do t’ia bëjë paraqitjen e parë publike gjeneratës së tetë të serisë ‘Golf’. Miliona nga kjo...

​Volkswagen do t’u paguajë 830 milionë euro dëmshpërblim klientëve të tij në gjermani

Volkswagen do t’u paguajë 830 milionë euro klientëve të tij gjermanë, si reagim ndaj padisë më të madhe gjermane në lidhje me...

Arrestohet babai që e mbajti djalin në kafaz për 20 vite

Në Japoni policia ka arrestuar babain për të cilin pretendohet se e mbante të birin e tij në një kafaz prej druri për më...

NASA dërgon helikopter në Mars (Video)

NASA po dërgon një helikopter në planetin e kuq, duke iu bashkuar robotit të këtij planeti që pritet të hyjë në punë në vitin...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news