Publikohet videoja e momentit kur polici e dënoi qytetaren se qeshi me zë të...

Aida Gashi disa ditë më parë u dënua nga Policia e Kosovës ,e një gjobë prej 100 eurove, pasi që, ka qeshur...

Rritet numri i aksidenteve në Kosovë, vetëm gjatë ditës së djeshme ndodhën 81 të...

Një numër i madh i aksidenteve ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Kosovë. Sipas statistikave të përgjithshme të...

Hedh frigoriferin nga shkëmbi në përroskë, Policia almeriane e detyron ta kthejë dhe e...

Një person që tallej me riciklimin derisa po e hidhte një frigorifer nga një shkëmb, ka tërbuar autoritetet spanjolle, të cilat e...

Ekuacioni i thjeshtë matematikor që ka hutuar mijëra përdorues në Twitter

Një matematikane ka sqaruar zgjidhjen e një ekuacioni shumë të thjeshtë matematikor i cili ka hutuar mijëra përdorues në Twitter.

Letra prekëse e kandidates për studente të mjekësisë, thotë se e vetmja shpresë i...

Gresa Berisha një kandidate për studente në Fakultetin e Mjekësisë përmes një letre të publikuar në llogarinë e saj në Facebook ka...

Haradinaj nuk e lë Bazajn ta nxjerrë kuletën, u gjuan para në odë shahirave

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj dje ka qëndruar në odën e anëtarit të ri të AAK-së, ish-asambeistit të PDK-së, Naim...

Sakrifica e 28 vjeçarit që udhëtoi 9 mijë kilometra në këmbë për të shkuar...

Një 28 vjeçar nga Indonezia, ka bërë një sakrificë të jashtëzakonshme për të shkuar në Haxh. Mochammad Khamim Setiawan,...

Mërgimtari kthehet në Kosovë pas 22 vitesh, tërë fshati dalin për ta pritur

Një rast i rrallë dhe mjaft i veçantë ka ndodhur këto ditë në Kosovë. Mërgimtari nga...

Batllava e Badovci kanë rënë nën 6 metra nga kuota, apelohet për moskeqpërdorim të...

Me rritje të temperaturave në vend, është shtuar konsumi i ujit të pijshëm. Megjithatë, Ujësjellësi Rajonal “Prishtina” po përpiqet...

Vozitje e çmendur në Prishtinë, tejkalon në vijë të plotë në tunel

Një vozitës i ka shpëtuar aksidentit për një fije floku mbrëmë te tuneli që të çon në lagjen Veternik.

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
13,700AbonentëAbonohu

Latest news