Reagimi i një nëne kur e kupton se ishte nisur drejt shkollës, por që...

Një nënë ka ndarë reagimin e saj, kur ajo ishte nisur drejt shkollës – por që kishte harruar fëmijët e saj në...

Nga sot transporti publik falas në Luksemburg

Duke nisur nga dita e sotme, 1 mars 2020, transporti publik në Luksemburg do të jetë falas për të gjithë.

Në Itali maskat shiten deri në 5 mijë euro

Shitësit me pakicë në internet që ngarkojnë çmime tepër të larta për maska ​​për fytyrën dhe produkte të tjerë që reklamojnë si...

Funksionalizohen semaforët e parë në Podujevë

Komuna e Podujevës edhe zyrtarisht sot është bërë me semaforë funksional, shkruan Llapi.info. Edhe pse të njëjtit janë vendosur...

Shkenca: Nëse keni shkrim të keq, jeni më të zgjuar

Keni kaligrafi të keqe? Do të thotë që ju jeni të veçantë! Një studim zbuloi një përfundim të papritur...

82 vjet nga zbulimi i naftës në Kuvajt

Burimet e para të naftës në Kuvajt janë zbuluar më 23 shkurt të vitit 1938, duke e bërë këtë shtet si njëri...

10 këshilla si të mbroni sytë nga kompjuteri dhe telefoni

Si të mos mjaftonin kompjuterët, tani syve u është shtuar edhe një armik tjetër, “smartphone”-t dhe ‘iPad’-t, që na detyrojnë të qëndrojnë...

Qyteza ku qiratë e shtëpive janë vetëm 1 euro

Fuggerei, është një qytezë e cila ndodhet në Gjermani dhe duket si idealja për çdo njeri i cili kërkon të nisë një...

​Kamerat në vend të retrovizorëve

Kamerat dhe ekranet digjitale që zëvendësojnë pasqyrat tradicionale të pamjes nuk janë të reja për industrinë e automjeteve, por ende përdoren rrallë...

​Volkswagen do t’u paguajë 830 milionë euro dëmshpërblim klientëve të tij në gjermani

Volkswagen do t’u paguajë 830 milionë euro klientëve të tij gjermanë, si reagim ndaj padisë më të madhe gjermane në lidhje me...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news