Një plak shpëtohet nga ngrirja në një liqen të akullt

Një plak është shpëtuar nga disa persona, i cili ishte afër ngrirjes Plaku i cili kishte shkuar për peshkim, e kishte lëshuar akulli dhe me...

India inauguron statujën më të gjatë në botë

India të mërkurën ka inauguruar statujën më të gjatë në botë, një përmendore 400 milionë dollarëshe e heroit indian të pavarësisë, Vallabhbhai Patel, gati...

Turqit ia operojnë dy këmbët dhe kurrizin pa as një cent djaloshit kosovar

Shoqata bëmirëse “Jetimat e Ballkanit” ka postuar një video ku shihet djaloshi Qendrim Ramadani, i cili shihet se ka kryer një operim, shkruan Albanien...

“Ruajuni nga hajnat”, shenjë e re në Sarajevë

Në rrugën “Sarači” në Sarajevë është shenja me të cilën turistë dhe vizitorë ftohen të kenë kujdes nga hajnat dhe xhepashët, transmeton...

20 njerëz që kanë një pamje magjike

Shumë njerëz përpiqen të përmbushin rregullat e bukurisë, por shpesh harrojnë se nuk ka kufij për bukurinë reale.   Vetëm shikoni këta njerëz! Ne besojmë se bukuria...

Kroati humbet kuletën në Sarandë, shqiptari i kthen atë përmes postës (Foto)

Një person nga Kroacia kishte ardhur gjatë verës së këtij viti në bregdetin shqiptar për të kaluar pushimet verore. Mirëpo gjatë kohës sa kishte qëndruar...

Burrë e grua diplomojnë si kadetë të Policisë së Kosovës

Një rast i rrallë ka ndodhur këtë herë me diplomimin e kadetëve të policisë, pasi që në këtë gjeneratë kanë diplomuar së...

Dreri i bardhë që po “çudit” gjithë botën

Një fotograf norvegjez ka ndarë imazhet e një dreri të vogël rene të rrallë, që është krejtësisht i bardhë ndryshe nga lloji i tij....

100 Valbona nga Kosova mahniten nga bukuria e luginës së Valbonës

Tiranë, 11 dhjetor - 100 vajza nga Kosova që mbajnë emrin Valbona vizituan ditët e fundit parkun Kombëtar të Valbonës në Tropojë. Gjatë vizitës së...

Modelet e veturave që “jetuan” më shumë sesa e menduan prodhuesit

Në kohët e sotme, kompanitë e makinave duket sikur prezantojnë modele të reja vit pas viti. Larmia e versioneve, dizenjove e modeleve...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
13,700AbonentëAbonohu

Latest news