Gatopardi frikëson turistin, i shfaqet papritur në xhipin që po e ngiste

Një moment tejet të frikshëm ka përjetuar Britton Hayes nga Seattle i cili kishte shkuar për vizitë në Parkun Kombëtar të Serengetit. Ndërsa ai po...

Foto të rralla nga Kosova e vitit 1917

Fotografi i njohur anglez Joseph Richard Auber, kishte udhëtuar në Shqipëri dhe Kosovë, në vitin 1917, duke realizuar shumë fotografi nëpër qytete dhe fshatra. FMimages.net...

I riu nga Gjilani që veturën e mbush me vaj luledielli në vend të...

Një pronar i një automobili në Gjilan nuk po përdorë naftën si lëndë djegëse. Në rezervuarin e veturës së tij ai hedh vaj ushqimor të...

Studimi: Meshkujt që veshin ngjyrë të kuqe – të nevrikosur dhe agresivë

Një studim i ri ka treguar se meshkujt që veshin ngjyrë të kuqe rezultojnë të jenë të nevrikosur dhe agresivë.  Kërkuesit thonë se zbulimet...

Mbetjet plastike gjenden në shishet e ujit

Në një hulumtim të zhvilluar për ujin në shishe të disa kompanive të njohura në botë është zbuluar se në ujin e pijes ka...

“Falë iu qoftë gjaku i djalit”- përfundon hasmëria 13 vjeçare e kushërinjve

Një ngjarje tragjike kishte ndodhur 13 vite më parë në fshatin Novolan të Vushtrrisë, me ç’rast pas një zënke mes kushërinjve të familjes Vatovci,...

Studimet e fundit tregojnë se çfarë do të thotë “të hash thonjtë”

Thuhet se rreth 1/3 e të rriturve e vazhdojnë këtë zakon përgjatë jetës së tyre, por a e keni pyetur ndonjëherë veten, se çfarë...

Dështon misioni në Hënë i anijes hapësinore izraelite

Anija e parë hapësinore me financim privat është shkatërruar pasi u përplas në sipërfaqen e Hënën. Arsye për rrëzimin...

Miku i tij aksidentohet për vdekje por veprimi i qenit do ju mallëngjejë

Të gjithë tashmë jemi të bindur që qeni është një kafshë shumë e dashur dhe besnike. Një qen ishte aksidentuar për vdekje nga një makinë,...

12-vjeçari mbart në kurriz shokun me aftësi të kufizuara çdo ditë për gjashtë vjet

Ai bëri çdo gjë që ishte e mundur për të mbështetur shokun e tij të ngushtë në ditët...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news