I ftohti polar në SHBA po ia ngrinë flokët njerëzve (Video)

Në SHBA-të e mbërthyera nga ajo që është quajtur vorbulla polare, po ndodhin çdo ditë e më shumë...

Parlamenti Europian vendos: Më 2021 hiqet ndryshimi i orës

Parlamenti Europian ka vendosur me vota për heqjen e ndryshimit të orës, përkatësisht llogaritjen e kohës verore e...

Xhamia me gjashtë minare, ku mund të falen 63 mijë persona

Kjo xhami është edhe xhamia më e madhe në Turqi e cila ka 6 minare. Xhamia ‘Çamlıca‘ e cila...

Parku më i ri në Stamboll mbanë emrin e Adem Jasharit

Stambolli i ka dedikuar gjithë Parkun një shqiptari. Emri i Adem Jashari, i cili ra dëshmor bashkë me 56 shokë, bashkëshorten, fëmijët...

Misioni i “Lamborghinit” për të ndryshuar të ardhmen e superautomobilave elektrikë

“Lamborghini” jo vetëm që prodhon superautomobila, por edhe i ka shpikur ata. Sigurisht, kishte automobila të shpejtë e të...

A duhet të shqetësohet bota për rritjen numrit të rasteve me koronavirus në Singapor?

Para se sëmundja të kishte një emër, vendi kishte kufizime të rrepta të udhëtimit dhe një operacion të efektshëm të gjurmimit të...

Ia vret qenin fqinjit, ia servon në darkë pa dijeninë e tij

Një 62-vjeçar koreano-jugor, ka vrarë në fillim qenin e shtëpisë së fqinjit, pastaj e ka gatuar dhe në fund ia ka shërbyer të zotëve...

Nxënësit nigerianë kryqëzohen pse u vonuan për në shkollë

Tre persona, përfshirë edhe një drejtor shkolle, janë arrestuar në Nigeri pasi pretendohet se i kanë lidhur dy nxënës në kryqëzime të improvizuara dhe...

Serbinë autostrada Nish-Merdar e “çon” deri në Prishtinë

Serbia e vlerëson se përmes autostradës Nish-Merdar siguron daljen në det. Kështu është shprehur ministresh e Ndërtimit, Komunikacionit dhe Infrastrukturës, Zorana Mihalloviq, shkruan gazeta...

Dasma në Korçë, helikopteri i nuses përplaset me pemën

Ishte prenotuar për të marrë nusen, gjatë një ceremonie martesore, por ka përfunduar i përplasur me një pemë, e për pasojë është detyruar të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news