Hertica zbukurohet nga bora (Video)

Reshjet e borës filluan nga mbrëmë kanë bërë që fshati Herticë i Podujevës të jetë nën petkun e...

Marinari i verbër, udhëtim pa ndalesë në Paqësor

Një marinar i verbër japonez vendos rekordin teksa bëhet i pari person që nuk shikon që përfundon një udhëtim pa ndalesë në...

5-vjeçari me kancer e kishte ëndërr të bëhej ushtar, dhjetëra ushtarë erdhën në varrimin...

River Nimmo e kishte ëndërr që një ditë të bëhej pjesë e Ushtrisë. 5-vjeçari nga Arkansasi i SHBA-së, që vdiq javën...

Dashuria pa hile e dy fëmijëve, nuk ishin parë prej dy ditësh…

Një video e përqafimit të 2 fëmijëve dyvjeçarë ka pushtuar internetin. Brenda pak orëve, video është parë me mijëra herë në internet,...

Ushtarët e këtij ishulli brazilian patrullojnë rrugëve mbi buaj

Nëse ka kohë që s’e keni dëgjuar Bob Marleyn dhe hitin e tij “Buffalo Soldiers”, atëherë ju ftojmë ta dëgjoni e ta...

Përgjigja ‘ikone’ e qytetarit nga Podujeva për Raportin e Progresit

Sot Bashkimi Evropian ka publikuar Raportin e Progresit për vendet e Ballkanit Perëndimor. Publikimi i raportit nxjerr se negociatat për pranim në BE, janë hapur...

Komandant Remi publikon letrën prekëse të djalit të dëshmorit të UÇK-së

Ish-komandanti i UÇK-së dhe ish deputeti i Kuvendit të Kosovës, Rrustem Mustafa (Remi) ka thënë se është koha që të punohet me përgjegjësi shtetërore. Ai...

Kjo grua lindi tetënjakë, kështu duken ata sot

Nataly Sulman në vitin 2009 lindi tetënjakë, e cila ishte një lajm tronditës për gjithë botën, sepse ishte kjo dukuri ndodhi vetëm një herë. Të...

Kina ndalon filmin e ri të “Winnie the Pooh” për arsye se arusha i...

Qeveria e Tajvanit ka thumbuar Pekinin, pas zërave se një film i ri i “Winnie the Pooh” është ndaluar në vend, për shkak të...

Meteorologët: Nga e mërkura mund të ketë reshje bore

Gjatë javës mot më i ftohtë, i ndryshueshëm, me vranësira, intervale me diell dhe të reshura. Vorbulla ciklonike me masa të ftohta ajrore, tashmë ka...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news