Autobusi ku nuk keni nevojë për biletë, por ka kafe dhe pije tjera të...

Pas përpjekjeve të pasuksesshme për të gjetur një punë në administratën shtetërore, dy të rinj zgjodhën një ide biznesi disi të rrezikshme por kreative. Sipas...

Sfidon temperaturat -60 gradë për të mbledhur fonde për vajzën e sëmurë

Atleti moldav, Dmitri Voloshin ka zgjedhur të sfidojë temperaturat e ulëta që kanë përfshirë shumë qytete Evropiane, përfshirë këtu edhe Rusinë. Pikërisht në territorin...

Qytetari nga Peja me akuza të rënda për QKUK-në: Ma mbytën nënën

Pas paraqitjes publike të mbrëmshme të vëllait të ushtarit të UÇK-së, Avni Hyseni, Adnan Hyseni, i cili ngriti dyshime për trajtimin që mjekët në...

Vogëlushi, Adni Ejupi është diagnostikuar me leukemi, familja kërkon ndihmë

Adni Ejupi nga fshati Blaç i komunës së Dragashit, është diagnostikuar me Leukemi. Ai ka nevojë për shërim në Turqi. Familja e Andit është...

Foto që tregon se presidenti austriak shfrytëzon transportin publik

Kjo është një kulturë më ndryshe nga politikanët në ballkan. Presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen, ka postuar një foto në rrjetin social Instagram,...

Mynihu renditet ndër atraksionet kryesore turistike për 2019-ën

“New York Times” e rendit Mynihun si një ndër atraksionet kryesore të udhëtimeve për vitin 2019. Kryeqyteti i Bavarisë ia ka dalë të renditet...

Djali i dëshmorit largohet nga Kosova: Vendi për të cilin babai im humbi jetën...

Ilir Bunjaku nga Komuna e Kaçanikut ka publikuar një mesazh prekës në rrjete sociale, derisa nga varri i babait të tij është përshëndetur me...

Labi premton se nuk do t’i heqë flokët dhe mjekrën deri sa të bëhet...

Labinot Tahiri ka dorëzuar pasaportën kosovare kohë më parë pasi kishte premtuar se do ta bënte një gjë të tillë në rast mos liberalizimit...

Dy vjet nga ndalimi i hyrjes së trenit serb në Kosovë

Beogradi zyrtar para dy vjetësh kishte nisur një tren drejt Kosovës, i dekoruar me flamuj serbë, me mbishkrimin Kosova është Serbi në 20 gjuhë...

Ngrin liqeni i Badovcit, qytetarët ecin mbi të

Temperaturat e ulëta që po mbretërojnë ditëve të fundit në Kosovë kanë bërë që të ngrijë liqeni i Badovcit, nga i cili furnizohet me...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,181NdjekësitNdjek
8,401AbonentëAbonohu

Latest news