Hoteli më i madh i braktisur në Japoni

Japonia njihet si një vend që ka një numër të madh të hoteleve të braktisura. Një hotel që është rreth 300 km larg nga Tokio,...

Pas 6 orësh operacion, ndahen me sukses binjaket siameze

Kirurgët në Australi kanë ndarë me sukses binjaket siameze nga Butani dhe thonë se ato janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe do të...

Foto të rralla nga Kosova e vitit 1917

Fotografi i njohur anglez Joseph Richard Auber, kishte udhëtuar në Shqipëri dhe Kosovë, në vitin 1917, duke realizuar shumë fotografi nëpër qytete dhe fshatra. FMimages.net...

Qytetet më të mira në botë për 2019-ën

Londra mundi Parisin, Nju Jorkun dhe Tokion duke u renditur qyteti më i mirë në botë për vitin 2019. Kryeqyteti i Mbretërisë së Bashkuar erdhi...

Gjyshja në SHBA fiton 198 milionë dollarë në lotari

Lerynne West nga shteti Iova (Iowa) është një nga fituesit e lotarisë “Powerball” prej 688 milion dollarësh. Fituesi tjetër nga Nju Jorku ende nuk...

Tirana, Shkupi e Tetova në mesin e qyteteve më të ndotura të Evropës

Ekspertët e faqes së internetit Numbeo, të specializuar për informacionet statistikore për qytetet dhe shtetet, intervistuan banorët në mbi 70 qytete europiane për ndotjen. Në...

Letra e Ajnshtajnit për vajzën e tij

Albert Ajnshtajni u lind më 14 mars të vitit 1879, ndërsa ishte fizikani dhe njëri nga shkencëtarët që e njeh e gjithë bota, ka...

Policët belgë protestojnë duke mos vendosur…gjoba!

Bruksel, 5 nëntor – Një pjesë e policëve në Belgjikë nuk do të vendosin gjoba gjatë dy javëve të ardhshme në shenjë proteste ndaj...

Vdes Valmir Limani, 19 vjeçari që vuante nga leukemia

Ka ndërruar jetë Valmir Limani, djali 19 vjeçar nga Vitia, i cili vuante nga leukemia. Ai nuk ka mundur ta përballojë sëmundjen dhe ka vdekur...

Në borë e shi, ditën e natën, Bali Muharremaj kryetari që s’po ndalet

Bali Muharremaj po del të jetë kryetari shembull për të gjithë të parët e komunave në Kosovë. Kryetari i Suharekës vazhdon të jetë aktiv...

Follow us

0FansaPëlqeje
927NdjekësitNdjek
7,354AbonentëAbonohu

Latest news