Pranvera në Japoni ju lë pa frymë

Pranvera është sezoni më i mirë për të vizituar Japoninë. Ju do të habiteni kur shihni bukurinë e natyrës së saj, transmeton Klan Kosova. Ajo është...

Tri udhëtime tej-oqeanike me kajak – mijëra kilometra lundrime

Aleksander Doda, 71 vjeçar, është njeriu që tri herë ka lundruar nga kontinenti në kontinent me kajakun e tij. Polaku udhëtimet e gjata në mjetin...

Zbulohet një organ i ri në trupin e njeriut

Njerëzit kanë studiuar anatominë e trupave tanë për mijëra vjet, por sot, shkencëtarët ende zbulojnë sekrete te reja. Një skuadër studiuesish kanë identifikuar atë që...

Shkaktohet vdekja e parë nga makina pa shofer

Një makinë pa shofer, ka aksidentuar për vdekje në këmbësorë – për të shënuar rastin e parë që një makinë e teknologjisë së tilla...

A mund të gjenerojmë elektrecitet nga vetëtima?

Vetëtimat gjenerojnë temperaturë pesë herë më të nxehtë se sa sipërfaqja e diellit. Një rrufe mund të përçojë në ajër me 30,000 Kelvin. Gjithashtu, një...

Këto janë 20 ushtritë më të fuqishme në botë

Në epokën e bombës bërthamore, vendet më të mëdha të globit harxhojnë miliarda dollarë çdo vit në përmirësimin e teknologjisë dhe aftësisë së tyre...

Nuk do të donit të garoni me këtë vajzë (Video)

Kjo grua e di saktësisht se si duhet fituar gara. Një klip nga loja kineze e quajtur “Unë jam fitues”, në të cilin shihet se...

Qentë e policisë në Madrid me terapi muzikore

Qentë e policisë në Madrid zhvillojnë terapi me muzikë në mënyrë që të përmirësojnë jetesën e tyre. Policia e kryeqytetit të Spanjës ka instaluar sisteme...

Gjendet aparati fotografik i humbur në det, kishte ruajtur gjithçka (FOTO)

Në një tregim të jashtëzakonshëm të fatit dhe rastësisë, një aparat fotografik i cili kishte humbur në det është gjetur pas më shumë se...

Stacioni hapësinor kinez përfundon në paqësor (VIDEO)

Tiangong-1, laboratori eksperimental kozmik i Kinës, hyri sot në atmosferën e Tokës rreth orës 08:15, njoftoi Zyra Inxhinierike e Fluturimeve Kozmike të Kinës (CMSEO),...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news