Turisti amerikan: Kosova vendi më i mirë për t’u vizituar pas pandemisë

Një turist amerikan i cili këto ditë ka vizituar kryeqytetin e Kosovës, ka vetëm fjalë të mira për vendin tonë – në...

Në lumin Llap hidhen edhe shtretër, koten qentë

Mijëra euro ndahen vit për vit për rregullimin dhe mirëmbajtjen e lumenjve në Podujevë, por gjendja e tyre po vazhdon të jetë...

A mundet Tesla të kalojë rrethrrotullimin më kompleks vetëm me ndihmën e pilotit automatik?

Përkundër faktit se autopiloti i Tesla mund të bëjë shumë, veçanërisht pas azhurnimit të fundit të softuerit, tashmë pasi i afrohej rrethrrotullimit,...

Kush është më i shpejtë – Lamborghini Aventador SVJ, Ferrari 812 apo Porsche 911...

Po vjen një garë e re e shpejtësisë. Le të fillojmë me “Lamboni”. Fuqizohet nga një motor V12 6.5-litër që prodhon 770...

Apple njeh kufijtë e Kosovës, e vendos në hartë

Kosova më në fund ka arritur të futet në hartat e Apple. Zërit të studentes shqiptare në Londër, Megi...

I panjohuri ua paguan në fshehtësi borxhet gjithë fshatit

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Tuzla të Turqisë. Një person i panjohur po ua paguan borxhet të...

Tifozi i Liverpoolit në Kosovë i vë emrin Gerrard djalit të tij

Tifozi i Liverpoolit, Valon Rexhepi, ka shprehur në një mënyrë të veçantë dashurinë që ka për klubin anglez. Ai...

Jetesa në shtëpinë 900-vjeçare, si në përralla

“Madresfield Court” nuk i ngjan shtëpisë së një familjeje të zakonshme. Prona, e vendosur në fshatin Worcestershire, në Angli,...

McLaren 620 LR, me shpejtësi të lartë për rrugë të rëndomta

Kjo është vetura e McLarenit për rrugë të rëndomta, përkundër që specifikat e saj të shpejtësisë arrijnë ato të makinave në gara.

Syzet e Mahatma Gandhit shiten 280 mijë euro

Një palë syze që i takonin ikonës indiane, Mahatma Gandhi janë shitur për 288 mijë euro përmes një shtëpie të ankandeve publike.

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news